پیشنهادی برای ۲ برابر شدن قیمت بنزین
یکشبه 29 مهر 1397

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:

پیشنهادی برای ۲ برابر شدن قیمت بنزین

 پیشنهادی برای ۲ برابر شدن قیمت بنزین
کد خبر: 269637/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/09/29 ساعت: 10:45 AM


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید اصلاحات ساختاری در اقتصاد و صنعت انجام دهیم برای مثال اگر قیمت بنزین ۲ برابر هم شود فشاری وارد نمی شود.به گزارش سرویس اقتصادی   صبح قزوین،محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده، منافع و مصالح عمومی مردم را در نظر خواهد گرفت و کاری نمی کند که مردم در سختی قرار بگیرند.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: هم حامل های انرژی باید ساماندهی و مصرف آن کنترل شود و هم رفع بیکاری و ایجاد اشتغال موضوع مهمی است که باید برای آن منابع تامین شود.وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی بر روی میزان تورم به شدت تاثیر می گذارد، افزود: باید میزان تحمل مردم و شاخص های عمومی اقتصادی در نظر و تصمیم بهینه گرفته شود.


مفتح گفت: باید اصلاحات ساختاری در اقتصاد و صنعت انجام دهیم برای مثال اگر مصرف سوخت خودروها به ۶ لیتر در صد کیلومتر کاهش یابد اگر قیمت بنزین ۲ برابر هم شود فشاری وارد نمی شود.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش دولت، جمعیتی از کمیته امداد، بهزیستی و کسانی که استحقاق دریافت یارانه را دارند احصا شده است و در مجموع یارانه نقدی را به این ترتیب بررسی و خط مستمری هم تعریف کردند.


مفتح افزود: اکنون حدود ۷۷ میلیون نفر یارانه می گیرند که بر اساس برنامه ای که دولت ارائه کرد از این تعداد بیش از ۳۰ میلیون نفر قرار است از جمعیت یارانه بگیران حذف شوند و ۴۱ میلیون نفر یارانه دریافت خواهند کرد.وی با بیان اینکه تمرکززدایی اصل مهمی است و اختیارات استانها افزایش یابد، اضافه کرد: در قانون بودجه پارسال اعتبارات استانی را افزایش دادیم.


مفتح ادامه داد: دولت در لایحه بودجه کنونی هم در راستای تمرکززدایی، حقوق کارکنان آموزش و پرورش و بنیاد شهید را می خواهد از درآمدهای استانی تأمین کند که به نظر می رسد این موضوع به راحتی قابل انجام نیست زیرا درآمدهای استان های کشور متفاوت است و این موضوع باید به گونه ای اصلاح شود که کارکنان آموزش و پرورش و بنیاد شهید برای دریافت حقوق خود نگرانی نداشته باشند.
انتهای پیام/1404
منبع: تسنیم


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.