امروز با فقر زنانه و فقر تحصیل کرده‌ها مواجه هستیم
یکشبه 29 مهر 1397

مديركل كميته امداد استان قزوين:

امروز با فقر زنانه و فقر تحصیل کرده‌ها مواجه هستیم

امروز با فقر زنانه و فقر تحصیل کرده‌ها مواجه هستیم
کد خبر: 268861/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/09/12 ساعت: 8:48 AM


مديركل كميته امداد استان قزوين گفت: امروز فقر زنانه و با فقر افراد جوان و تحصیل کرده مواجه هستیم به طوری که 70 درصد جامعه هدف ما را بانوان تشکیل می‌دهند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ مجيد مومني مديركل كميته امداد استان قزوين صبح امروز(یکشنبه) در نشست با كاركنان معاونت فرهنگي كميته امداد اظهار کرد: دشمن نظام اسلامي امروز براي فشار به کشور از حربه اقتصاد استفاده می‌کند تا مردم را نسبت به نظام بدبین کند.

وی ادامه داد: امروز جنگ دشمن با نظام اسلامي جنگ اقتصادي است، جنگي كه در ظاهر از شليك تير و فشنگ و حضور سربازان خبري نيست؛ اما هدف اين جنگ نابود كردن منابع اقتصادي جامعه و خالي كردن پشتوانه مردمي نظام است.

این مسئول عنوان كرد: فقر اقتصادی دردآور و خطرناک است ولی فقر فرهنگی خطرناک تر و مشكل آفرین تر از فقر اقتصادی است؛ چراکه اندیشه و آرمان های فرد در فقر فرهنگی آسیب می بیند.

وي تصريح كرد: باید مراقب بود و اجازه نداد فقر اقتصادی منجر به فقر فرهنگی شود چراكه دشمن در تلاش است با ابزار اقتصادي ايمان، اعتقاد و ارزش هاي مردم را مورد هدف قرار دهد و جامعه اسلامي را دچار مشكلات دروني كرده و زمينه نشلط خود را بر جامعه فراهم كند.

مومني اذعان کرد: در بخش اقتصادي برنامه کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است، بدین معنا که این نهاد تلاش می کند تا کسی که دچار مشکلاتی در زندگی شده را مورد حمایت قرار دهد تا این فرد بتواند دوباره با توانایی های خویش زندگی را ادامه دهد.

وي اعلام كرد: هدف گذاری این برنامه ریزی خروج سالانه 10 درصد از جامعه هدف امداد از دایره حمایتی است؛ البته در حال حاضر به همان میزان نیز متقاضی دریافت خدمات داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارداشت: ظرفیت‌های موجود در استان قزوین بالاست و مشارکت مردمی خوب است؛ اما در بحث خدمت رسانی نیاز به ارتقای وضعیت موجود داریم که با حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم می توانیم در حوزه خدمت رسانی به مردم به خوبی عمل کنیم.

فقر فرهنگی خطرناک تر از فقر اقتصادی است

وی موضوع فرهنگ و اقتصاد را لازمه توجه توأمان خواند و خاطرنشان کرد: دو مقوله اقتصاد و فرهنگ با هم ارتباط دارند، بی توجهی به مسائل فرهنگی؛ فقر اقتصادی به دنبال دارد جامعه ما نسبت به دو دهه گذشته متفاوت شده است؛ دو دهه قبل جامعه تحت حمایت این نهاد را سالمندان تشکیل می‌دادند.

مومني عنوان کرد: امروز فقر زنانه و با فقر افراد جوان و تحصیل کرده مواجه هستیم به طوری که 70 درصد جامعه هدف ما را بانوان تشکیل می‌دهند از این رو بايد از ظرفيت‌هاي مختلف جامعه براي خدمت به جامعه هدف استفاده كنيم.

وي ادامه داد: ارتقاي سطح دانش و علمي مددجويان يكي از دغدغه‌هاي جدي است كه امروز با حمايت از هزار دانش آموز و 333 دانشجوي تحت حمايت اين رويكرد پيگيري مي‌شود كه اميدواريم بستر رشد علمي فرزندان مددجو نيز فراهم شود.

مديركل كميته امداد استان قزوين يادآورشد: اگر تغییر نگرش و عمل داشته باشیم زندگی این خانواده‌ها متحول می‌شود و این مهم نیازمند مددکاری حرفه ای، كار فرهنگي و استفاده از ظرفيت و توانايي مددجويان است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.