هیچ انگاشتن دستورالعمل وزیر کشور و استاندار توسط شهردار قزوی
سه شبه 24 مهر 1397

اولین نافرمانی مدیریتی اصلاح طلبان استان قزوین؛

هیچ انگاشتن دستورالعمل وزیر کشور و استاندار توسط شهردار قزوین!

هیچ انگاشتن دستورالعمل وزیر کشور و استاندار توسط شهردار قزوین!
کد خبر: 268271/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/25 ساعت: 8:28 AM


جناب آقای استاندار وقتی مدیری بدون استعلام از نهادهای نظارتی فردی را به عنوان سرپرست معرفی می‌کند عملا در مقابل دستور العمل شما ایستاده است و فردا یقینا برای قطعات فروخته شده پازل بقای خود دست به انتصابات سیاسی و حزبی دیگری خواهد زد.صبح قزوین؛____ علیرضا عدالتخواه.

قانون خوری، دور زدن قانون و هیچ انگاشتن قوانین در هر جایی از کشور مقدمه و دروازه ورود فساد در آن مرکز خواهد بود و رعایت قانون بد نیز از بی قانونی بهتر است.

در خاطرات یکی از نزدیکان حضرت امام خمینی ( ره ) که توفیق همراهی با او را در پاریس داشت، می‌خواندم که در پاریس ذبح گوسفند در اماکن مسکونی ممنوع بود و خانواده حضرت امام می‌خواستند برای نذری گوسفندی را قربانی کنند و چون امکان ذبح شرعی گوسفند در کشتارگاه‌های آن کشور وجود نداشت، حضرت امام با قربانی کردن گوسفند در حیاط منزل مسکونی مخالفت کردند و« قریب بدین مضمون » فرمودند: چون ما در کشور آنها زندگی می‌کنیم باید به قوانین آنها احترام بگذاریم و...

با شروع بکار دولت جناب حسن روحانی که خود را قانونمندترین دولت می‌دانست و شعار عمل به قانون او بقدری گوش نواز و آرامبخش بود که برخی نهادهای نظارتی را بخواب عمیق فرو برد تا اینکه مشخص شد پشت انتصابات مدیرعامل بانک‌های ملت و... باند سرخه ای‌ها با مدیریت و سفارش حسین فریدون فعال بوده و نباید آنچه می‌شد که شد و امروز برادر رییس جمهور به عنوان نقض قانون و سفارش پذیری در بند قانون گرفتار آمده است.

حال طی روزهای گذشته شاهد رخداد همین نقض قانون و تاکید استاندار محترم قزوین از سوی شهرداری قزوین بودیم که زمینه ساز اعتراض یکی از اعضای شورای شهر قزوین هم شد.

فرج الله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در اعتراض به انتصاب سرپرست سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین می‌گوید: خبر بهت آور انتصاب رئیس سازمان فرهنگی_ورزشی را شنیدم که با هیچ معیار قانونی و اداری انطباق ندارد.

وی در ادامه اعتراضش می‌افزاید: اولین نکته را به شورا یادآوری می‌کنم، سوگند یاد کردیم در برابر کلام الله مجید، خداوند متعال و شرف انسانی خویش که قانون اساسی و سایر قوانین را رعایت کنیم، این انتصاب با ضوابط و مقررات انطباق نداشته و با ابلاغیه وزیر کشور، دولتی که شما خود را حامی آن می‌دانید، مغایرت دارد.

وی همچنین تاکید می‌کند: روسای سازمان باید از میان کارکنان رسمی یا پیمانی شهرداری‌ها و یا دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده5 قانون خدمات کشوری با داشتن شرایط تحصیلی و تجربی مربوطه انتخاب شده باشند.

رامندی با مخاطب قرار دادن صفری شهردار اصلاح طلب قزوین اظهار می‌دارد: اعتراض من دخالت در انتصابات نیست، بلکه وظیفه نظارتی شوراست و رعایت قوانین و مقررات از ضروریات جامعه است، شایسته سالاری و انتخاب باید براساس توانایی باشد، فردی که هیچ کار اداری و مدیریتی نداشته چگونه می‌تواند سازمان فرهنگی ورزشی را اداره کند؟

وی با طرح سئوالی از شهردار می‌پرسد: آیا فرد منتخب مدرک تحصیلی مرتبط دارد و سابقه فرهنگی وی چیست؟ آیا اداره سازمان فرهنگی_ورزشی را می‌توان با کار روزنامه نگاری مقایسه کرد؟

اگر از کنار سخنان این عضو شورای شهر به راحتی بگذریم از نقض قانون نمی‌شود به راحتی گذشت. در ابلاغیه وزارت کشور به شهرداران به درستی اشاره شده است که بخش‌هایی از نامه جهت استحضار عنوان می‌کنیم.

پیرو ابلاغیه سیاست‌های کلی نظام و سیاست‌های اداری ابلاغی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و وزارت کشور مبتنی بر ممنوعیت هرگونه بکارگیری نیروی انسانی در شهرداری‌ها تحت هر عنوانی بدون اخذ مجوزهای لازم و بند 4 بخشنامه شماره 31947تاریخ 20/11/92 بکارگیری و انعقاد قرارداد اعم از « مشاوره ای، حق الزحمه، کارگری، کار معین و مشابه آن و تبدیل وضعیت تحت هر عنوان در شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته ممنوع بوده و همچنین انتصاب افراد فاقد رابطه استخدامی ( رسمی و پیمانی ) به پست‌های سازمانی، مدیرینی و یا سرپرستی بدون استعلام و تایید وزارت کشور، مرتکبین به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
جناب آقای زاهدی استاندار محترم قزوین، این اولین قانون شکنی و آخرین آن در استان نخواهد بود زیرا باند زر و زور همه مدیران را نوکر و چاکر خود می‌خواهند و استقلال مدیریتی در این استان سال‌هاست با دخالت افراد غیرمسئول به بایگانی سپرده شده است.

جناب آقای استاندار وقتی باند "زر و زور" به نامه و دستورالعمل شما هیچ اهمیتی نمی‌دهند و آن را به هیچ می‌انگارند، می‌شود امیدوار بود که برای آینده شهر کاری صورت دهند؟؟

انتصاب فردی فاقد مهارت کافی و تجربه مدیریتی « حتی یک سال سابقه دولتی » برای سازمان طویل و عریض فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

آیا حق مردم قزوین است که یک تلفن چی و یا مسئول تدارک دفتر یک عنصر سیاسی و بدون ضوابط و قواعد اداری و استخدامی با 50 سال سن بصورت غیرقانونی جذب شهرداری قزوین شود آیا نقض قانون مقدمه تخلفات کسترده مالی نخواهد بود.

جناب آقای استاندار وقتی مدیری بدون استعلام از نهادهای نظارتی فردی را به عنوان سرپرست معرفی می‌کند عملا در مقابل دستور العمل شما ایستاده است و خود را فراتر و زورمند تر از قانون می‌داند، فردا یقینا برای قطعات فروخته شده پازل بقای خود دست به انتصابات سیاسی و حزبی دیگری خواهد زد.

اما سخنی هم با رسانه‌ مدعی "آرمانشهر" داریم، آن حرف هم این است که چرا عوامل فساد و تبانی در شهرداری قزوین را بدرستی معرفی نمی‌کنید؟ اگر صداقت دارید به جای ترساندن اعضای شورای شهر و گرفتن امتیازات پنهان«پشت پرده » بیایید تمامی اسناد تخلف مدیران در همه سطوح و از همه گرایش را برای نجات کشور معرفی کنیم و اگر شما جرات آن را ندارید اسناد را به ما بدهید تا منتشر کنیم.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.