کشف و ضبط قرص برنج از یک عطاری
چهار شنبه 30 آبان 1397

در قزوین رخ داد؛

کشف و ضبط قرص برنج از یک عطاری/ مرگ ۹ نفر از ابتدای سال تاکنون بر اثر مصرف قرص برنج

کشف و ضبط قرص برنج از یک عطاری/ مرگ ۹ نفر از ابتدای سال تاکنون بر اثر مصرف قرص برنج
کد خبر: 268106/ کدخبرنگار : 64/ تاریخ انتشار: 1396/08/20 ساعت: 10:51 AM


مدیر نظارت بر فرآورده های طبیعی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین از کشف و ضبط 70 قرص برنج از یک عطاری در قزوین خبر داد.دکتر عباس طالبیان مدیر نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سُنّتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ از کشف و ضبط ۷۰ قرص برنج از یک عطاری در قزوین خبر داد و گفت: متصدی عطاری فوق به مراجع قضایی معرفی شد.

طالبیان بیان کرد: بیشتر عطاری هایی که مجوز ندارند، این دسته از قرص‌های غیرمجاز را در اختیار مردم می‌گذارند؛ زیرا این قرص‌ها به صورت قاچاق وارد کشور شده و فروش آن ها در عطاری‌ها، غیرقانونی است.

وی عنوان کرد: اگر هم گاهی قرص‌های شیمیایی برنج در عطاری‌ها مشاهده می‌شود، قطعاً از مبادی غیر رسمی و به شکل قاچاق وارد شده است.

مدیر نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سُنّتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: خوشبختانه آمار میزان مرگ در اثر مصرف قرص برنج از ۱۲ تن در سال ۹۵ به ۹ تن در سال ۹۶ کاهش داشته است.

این مسوول تشیح کرد: بازرسان اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سُنّتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین، بطور مداوم روی عطاری ها نظارت‌های جدی دارند و اگر افراد متخلف شناسایی شوند به شدت با آنها برخورد شده و عطاری آنها نیز پلمب می شود.

دکتر طالبیان از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده چنین تخلفی، حتما موضوع را به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین اطلاع دهند، تا بازرسان به سرعت عطاری مورد نظر را بررسی کرده و پیگیری‌های لازم برای آن نیز انجام شود.

انتهای پیام/ 9003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.