یک هزار میلیارد تومان به عشایر کشور اختصاص داده می‌شود
دو شنبه 30 مهر 1397

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

یک هزار میلیارد تومان به عشایر کشور اختصاص داده می‌شود

یک هزار میلیارد تومان به عشایر کشور اختصاص داده می‌شود
کد خبر: 267456/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/08/06 ساعت: 2:49 PM


رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: برای اجرای طرح های تولیدی و اقتصادی بیش از یک هزار میلیارد تومان به عشایر کشور اختصاص داده می‌شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران ظهر امروز(شنبه) در اولین جلسه شورای عشایر استان در استانداری قزوین اظهار کرد: خوشبختانه در استان ردیفی برای عشایر تخصیص داده شده که برای اجرای برنامه‌ها هزینه می‌شود.

وی افزود: جامعه عشایر چند بعدی است و با تشکیل شورای عالی عشایر و بر اساس قانون تشکیل شده تا به نیازهای این گروه توانمند رسیدگی کند که با عمل به وظایف خود بر اساس قانون می‌توان کارهای بزرگی اجرا کرد.

این مسئول تصریح کرد: یک سند فرابخشی تهیه شده که ۱۳ صفحه آن مربوط به عشایر است و در برنامه ششم هم ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده که باید عملیاتی شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در برنامه پنجم نام عشایر به تعدد آمده و برای توانمند سازی این افراد پس از تشکیل شورای عشایر در سال ۹۳ در طرح جامع عشایر موضوع ارتقاء سواد، دانش و مهارت و امور بهداشتی درمانی افراد و سایر نیازها دیده شده و بسترها را آماده کرده ایم تا به این امور رسیدگی شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه در تامین منابع هیچ مشکلی نداریم و یک هزار میلیارد تومان از منابع ملی ۱۱ هزار میلیارد تومانی کشور به عشایر اختصاص داده می شود که ظرفیت بسیار خوبی است.

قندالی ادامه داد: در اجرای طرح‌های تولیدی عشایر ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه داده می‌شود که برای ایجاد اشتغال موثر است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین اظهارداشت: در قزوین ظرفیت گیاهان دارویی و گردشگری زیادی دارید که باید شکوفا شود و در کشت علوفه و باغ هم ظرفیت قابل توجه است که برای آن لازم است برنامه ریزی کنید.

این مسئول یادآور شد: باید منابع زیست محیطی را حفظ کنیم و در این راستا نگذاریم چراگاه‌ها نابود شود بلکه با تنوع فعالیت‌ها و در نظر گرفتن همه ظرفیت‌ها اقدام کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: زنجیره تولید گوشت قرمز را در اولویت قرار داده ایم و با طرح کاهش زمان پرواری و عرصه گیاهان دارویی امیدواریم کارهای خوبی در بخش عشایر صورت گیرد که در این راستا طرح پرواری یک میلیون و ۷۰۰ هرار راس دام را در بخش عشایر اجرا کرده ایم.

وی گفت: در صنایع دستی که ۳۵ درصد به عشایر تعلق دارد باید این ظرفیت را شکوفا کنیم و از این قابلیت برای اشتغال و اقتصاد عشایر بیشترین بهره را ببریم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.