خودروی غیرمجاز حمل ماهی زنده توقیف شد
چهار شنبه 1 فروردین 1397

در قزوین؛

خودروی غیرمجاز حمل ماهی زنده توقیف شد

خودروی غیرمجاز حمل ماهی زنده توقیف شد
کد خبر: 267326/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/08/03 ساعت: 8:46 AM


توقیف و نمونه برداری 500 کیلوگرم ماهی تازه فاقد مجوز از دو دستگاه خودرو حمل در قزوین صورت گرفت.دکتر عیسی غیاث یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزویناظهار کرد: دو دستگاه خودرو حمل ماهی زنده به دلیل حمل ماهی بدون گواهی حمل بهداشتی توقیف و از ماهی‌ها نمونه برداری انجام شد.

وی با اعلام این خبر افزود: ماهی یکی از منابع غذایی مفید برای سلامت انسان است و مصرف این فرآورده می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها و کمبودهای بدن جلوگیری به عمل آورد؛ اما همین فرآورده با وجود فواید بسیار چنانچه شرایط نگهداری و حمل آن نامناسب باشد به سرعت فاسد خواهد شد و سلامتی را به خطر خواهد انداخت.

این مسئول خاطرنشان کرد: خودروهای حمل باید توجه داشته باشند تنها در صورت داشتن گواهی حمل بهداشتی اقدام به حمل و جابجایی ماهی زنده نمایند. همچنین ماهی‌های تازه جنوب و شمال فقط به صورت نشانه گذاری شده اجازه تخلیه و عرضه در واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی را خواهند داشت.

وی اذعان کرد: در همین راستا کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین دو دستگاه خودرو حمل ماهی زنده را به دلیل نداشتن گواهی حمل بهداشتی توقیف و برای تعیین تکلیف نهایی از محموله آن نمونه برداری به عمل آوردند.
انتهای پیام/2002/د


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.