فقط ۳۳ درصد منابع بانک‌های خصوصی صرف پرداخت تسهیلات می‌شود
جمعه 23 آذر 1397

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

فقط ۳۳ درصد منابع بانک‌های خصوصی صرف پرداخت تسهیلات می‌شود

فقط ۳۳ درصد منابع بانک‌های خصوصی صرف پرداخت تسهیلات می‌شود
کد خبر: 267213/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/07/30 ساعت: 11:45 AM


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت: در استان قزوین ۱۵ بانک خصوصی وجود دارد که منابع آنها بالغ بر ۳۸۰۰ میلیارد تومان است که فقط ۳۳ درصد آن در استان به عنوان تسهیلات مصرف و پرداخت می‌شود.منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری بانک‌های خصوصی استان ۳۲۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که بیشترین پرداختی مربوط به بخش خدمات و بازرگانی و با ۲۲۰ میلیارد تومان و مسکن ۳۸ میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۳ هزار و ۲۱۷ فقره تسهیلات در شش بخش اقتصادی صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن، صادرات، خدمات و بازرگانی و قرض الحسنه اشتغال و ازدواج در شش ماهه اول سال جاری پرداخت شده که از این میزان ۴ هزار و ۳۴۱ فقره مربوط به تسهیلات قرض الحسنه شامل ازدواج، اشتغال با ۵۴ میلیارد تومان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت: در استان قزوین ۱۵ بانک خصوصی وجود دارد که منابع آنها بالغ بر ۳۸۰۰ میلیارد تومان است که فقط ۳۳ درصد آن در استان به عنوان تسهیلات مصرف و پرداخت می‌شود.

به گفته حبیبی، ۸۲ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌های خصوصی استان بصورت سرمایه در گردش و ۱۸ درصد آن سرمایه ثابت است.

این مسئول اذعان کرد: ۸۱ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌های خصوصی در بخش خدمات بازرگانی، ۱۴ درصد در بخش مسکن، ۳ درصد در بخش کشاورزی و ۲ درصد در بخش صنعت و معدن بوده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.