اصلاحات از «ژن محبوب» هم رونمایی کرد+عکس
یکشبه 1 مهر 1397

در روزنامه آفتاب یزد ؛

اصلاحات از «ژن محبوب» هم رونمایی کرد+عکس

اصلاحات از «ژن محبوب» هم رونمایی کرد+عکس
کد خبر: 266370/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/11 ساعت: 10:20 AM


نظریه ژن خوب که توسط پسر عارف مطرح شد و نشان از رانت بازی در جریان اصلاحات است حالا با ورود فرزند رئیس دولت اصلاحات به صحنه سیاست در این جریان پذیرفته شد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،پس از آنکه پسر محمدرضا عارف خود را ژن خوب معرفی کرد و جنجال‌ زیادی در فضای سیاسی کشور به‌وجود آورد، بسیاری نسبت به این ایده آقازاده محوری انتقاد کردند اما به نظر می‌رسد که این موضوع در این جریان نهادینه شده و عده‌ای ژن خوب را پذیرفته‌اند و از آن دفاع می‌کنند.

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در این باره نوشت:

«بنا بر برخی حساسیت‌ها، خبر دو انتخاب در حزب اتحاد ملت که طبق روال عادی احزاب در شورای مرکزی و با رای گیری از اعضا تعیین تکلیف شد، در شبکه‌های مجازی به جنجال کشیده شد. با اعلام خبر انتخاب سید عمادالدین خاتمی‌به معاونت سیاسی حزب اتحاد ملت، بسیاری از کسانی که در گذشته و با ورود او به شورای مرکزی نسبت به او واکنش نشان می‌دادند و وی را بی تجربه می‌خواندند، حالا بار دیگر انتقادهای خود را ابراز کردند. از سوی دیگر برخی جریانات سیاسی بنا به عقبه سیاسی سید عماد الدین خاتمی‌ واکنش‌هایی نه چندان جالب نشان دادند و برخی دیگر از کنشگران سیاسی و کاربران در شبکه‌های مجازی ضمن دفاع، ورود رسمی‌تر وی را به عرصه سیاست به فال نیک گرفتند و در مقابل عبارت تازه خلق شده واکنش‌های سیاسی یعنی ژن خوب، از هشتگ ژن محبوب استفاده کردند.»

عماد الدین خاتمی فرزند رئیس دولت اصلاحات است که حالا برخی از اصلاح‌طلبان برای حمایت از ورود وی به صحنه سیاست او را ژن محبوب می‌نامد اما به هر حال این مسئله چیزی از انتقاداتی که در این جریان در رانت بازی بوجود آمده کم نمی کند؛ بلکه نشان می دهد که این مسئله تا چه عمقی در اصلاحات نفوذ کرده است.

در جریان اصلاحات مواردی از رانت و پول در لیست بندی‌های انتخاباتی دیده شد و مورد انتقاد جدی نیرویهای این جریان قرار گرفت. حالا نیز حضور آقازاده‌های اصلاح طلب در مجاری قدرت این جریان باعث انتقادات جدیدی شده که اصلاح طلبان سعی کردند با قلب مفهوم و ساخت اصطلاحاتی چون «ژن محبوب» کمی از فشار انتقادات در این حوزه بکاهند.
انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.