نذورات عید قربان از مرز دومیلیارد و 200 میلیون ریال گذشت
یکشبه 28 مرداد 1397

معاون مشارکت‌های کمیته امداد استان قزوین:

نذورات عید قربان از مرز دومیلیارد و 200 میلیون ریال گذشت

نذورات عید قربان از مرز دومیلیارد و 200 میلیون ریال گذشت
کد خبر: 265105/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/14 ساعت: 1:17 PM


جمع آوری نذورات عید قربان از مرز دو میلیارد و 200 میلیون ریال گذشت و در حال حاضر کمیته امداد همچنان آماده دریافت نذورات هموطنان برای عید سعید غدیر است.محمد صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین گفت: کمیته امداد امسال نیز با آمادگی نذورات قربانی نیکوکاران را در روز عید قربان دریافت و میان نیازمندان توزیع کرد.

وی بیان کرد: سال‌های گذشته عید قربان، فقط یک برنامه در یک روز خاص بود؛ اما امسال برای دومین سال پیاپی با برنامه‌ ریزی‌های انجام شده تمام مساجد، مراکز نیکوکاری، دامپزشکی‌ها، شهرداری‌ها، دفاتر اصلی کمیته امداد در سراسر کشور و میادین عرضه و ذبح گوسفند شناسایی و از سوی این نهاد به عنوان پایگاه‌های جذب نذورات مردمی در نظر گرفته شد.

معاون مشارکت‌های کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: مجموع پایگاه‌های در نظر گرفته شده 84 پایگاه در نقاط جغرافیایی مختلف بود تا نیکوکاران بتوانند کمک‌های خود را با سهولت بیشتری به نیازمندان اهدا کنند.

رشد 116 درصدی نذورات اهدایی
وی افزود: نیکوکاران می‌توانستند نذورات قربانی خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند که در شیوه نخست فرد می‌تواند مبلغ نقدی نذر قربانی خود را طریق شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* ، واریز به شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی و پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت EMDAD.IR به راحتی نذر خود را ادا کنند.

این مسئول اعلام کرد: تاکنون بیش از دو میلیارد و 200 میلیون ریال نذورات قربانی مردم دریافت و به سرعت در میان نیازمندان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: البته اهدای نذورات از سوی مردم خیر و نیکوکار ادامه دارد ولی بررسی ارقام سال جاری و سال گذشته نشان می‌دهد که میزان نذورات اهدایی سال قبل بیش از یک میلیارد ریال بوده است که در سال جاری رشد 116 درصدی را شاهد هستیم.

صیادی با بیان اینکه امسال اولویت اعطای نذوارت قربانی با سالمندان، زنان سرپرست خانوار، کودکان یتیم و محسنین و خانوارهای دارای بیمار صعب العلاج است، گفت: با توجه به نبود امکانات برای نگهداشت گوشت قربانی، پس از نیازسنجی اولیه خانوارهای نیازمند برای توزیع سریع این نذورات شناسایی شدند.

وی یادآورشد: با توجه به در پیش بودن عید سعید غدیر، مراکز مختلف کمیته امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت هدایا و نذورات مردم نیکوکار هستند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.