سید حسن نصرالله; اسراییل اعتراف می کند که حزب الله قدرتمندتر
شنبه 30 تیر 1397

در یک سخنرانی به مناسبت سالگرد پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه؛

سید حسن نصرالله: اسراییل اعتراف می کند که حزب الله قدرتمندتر شده است/جنگ نظامی علیه لبنان بی فایده است

سید حسن نصرالله; اسراییل اعتراف می کند که حزب الله قدرتمندتر شده است/جنگ نظامی علیه لبنان بی فایده است
کد خبر: 261973/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/05/22 ساعت: 10:32 PM


سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت سالگرد پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه اعلام کرد همه به این واقعیت اذعان دارند که حزب الله بزرگترین تهدید برای اسراییل است.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش مقاومت حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت یازدهمین سالروز پیروزی بر رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 گفت: من سالگرد این پیروزی بزرگ را به تمام مردم لبنان و جبهه مقاومت تبریک می گویم.

وی اعلام کرد این روز ، روز بزرگی است که در آن نیروهای مقاومت تلاش دشمن صهیونیستی را برای سیطره بر لبنان ناکام گذاشته و در برابر آنها ایستادگی کردند. اگر دشمن صهیونیستی بار دیگر به لبنان حمله کند سرنوشتی به مراتب بدتر در انتظار آن خواهد بود.

نصرالله خاطرنشان کرد 11 سال از جنگ 33 روزه گذشته است و اسراییل امروز اعتراف می کند که حزب الله قدرتمندتر از همیشه شده است. امروز همه به این واقعیت اذعان دارند که حزب الله بزرگترین تهدید برای اسراییل است.

یکی از فرماندهان صهیونیست پس از جنگ 33 روزه اعتراف کرد سربازان ما مانند یک گله غاز بودند که در دام صیاد افتاده بودند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان می خواستند به خیال خودشان مقاومت را در تابستان 2006 له کنند اما همگی آنها به شکست خود اعتراف کردند تاکید کرد حزب الله و مقاومت هیچگاه به دنبال اهداف طایفه‌ای نیست و حرف هایی که در این باره گفته می شود نادرست است.

دبیر کل جنبش مقاومت حزب الله افزود: دشمن اسراییلی به خوبی می داند که جنگ نظامی علیه لبنان نمی تواند اهداف آن را محقق کند. به همین دلیل، به روش های دیگری می خواهد از مقاومت انتقام بگیرد.

حسن نصرالله افزود: اسراییلی ها امروز به دولت ترامپ دل بسته اند و آنها فشار خود را به دولت او زیاد کرده اند اما در دولت اوباما هم این فشارها بود ولی راه به جایی نبردند. در حال حاضر ترامپ تنها به دنبال نفت و پول منطقه است و از اوضاع داخلی لبنان و منطقه چیزی نمی داند. رییس جمهور آمریکا خودش در جریان مبارزات انتخاباتی اش اعتراف کرد که کلینتون و اوباما داعش را بوجود آوردند اما امروز به حزب الله که با تروریسم مبارزه می کند برچسب تروریسم می زند. اکنون دشمن به دنبال این است که بگوید حزب الله یک گروه تروریستی است و نباید با آن مراوده کرد.

وی تصریح کرد حزب الله یکی از ارکان اصلی مقاومت است تا طرح اسراییلی ها را برای منطقه خاورمیانه نابود کند. حزب الله همانطور که دشمن می گوید گروه خطرناک و نابودگری است اما قدرت نابودگری آن تنها در برابر طرح های آمریکا و اسراییل است.

نصرالله افزود:ما امروز جشن بزرگی را برای سالگرد پیروزی خود بر دشمن صهیونیستی برگزار کرده ایم. امیدواریم که کسی در داخل لبنان شریک دشمن نباشد. ما امیدواریم  کسی در داخل لبنان در دام تبلیغات دشمن علیه حزب الله نیفتد. ما به دنبال جنگ نیستیم مگر آنکه به زور ما را وارد جنگ کنند.

وی تاکید کرد زمانی که اسراییل ادعا می کرد می تواند در برابر مقاومت پیروز شود، گذشته است. امروز دشمن صهیونیستی با آن همه سلاح پیشرفته حتی از کاشت یک درخت توسط یک کشاورز لبنانی هم در مرزهایش می ترسد و از آن به سازمان ملل شکایت می کند. امروز قدرت حزب الله به اندازه ای است که اسراییل با جنگنده ها و پهپادهای خود به طور مرتب تحرکات آن را در مرزهای خود رصد می کند.

 دبیر کل حزب الله لبنان یادآور شد اسرائیل پس از تعطیلی کارخانه آمونیاک حیفا باید به فکر راکتورهای هسته ای دیمونا هم باشد، چون فاجعه اتمی دیمونا خطرناک ‌تر از آمونیاک حیفا خواهد بود.

وی تاکید کرد دشمن اصلی ما اسراییل است اما گروه هایی که ما امروز به جای اسراییل با آنها در سوریه مبازره می کنیم هم، ساخت دست دشمن صهیونیستی هستند. به همین دلیل است که ماهیت این جنگ ها برای ما یکسان است. اینکه اسراییل تروریست های زخمی شده در سوریه را در داخل مرزهای خود مداوا می کند نشان می دهد که دشمن یکی است.

نصرالله افزود: ما همگی امروز در لبنان منتظر تصمیم ارتش هستیم تا جنگ اصلی را برای نابودی داعش در مرزهای لبنان آغاز کند. اما تا زمانی که جناب میشل عون (رییس جمهور لبنان) تصمیم نهایی را بگیرد حزب الله با افتخار از مرزها دفاع می کند. تصمیم نابودی داعش گرفته شده است و تروریست های این گروه بدانند که نمی توانند در این جهان جایی داشته باشند.

 وی درمورد سوریه گفت: امروز همه حضور بشار اسد را در سوریه پذیرفته اند چراکه تمام گروه هایی که به آنها از سوی کشورهای مختلف کمک مالی و تسلیحاتی شد، شکست خوردند.منافع ملی لبنان ایجاب می کند که با سوریه ارتباط داشته باشد. لبنان به گفتگو با اسراییل نیازی ندارد اما به گفتگو با سوریه برای تولید ملی و حفظ امنیت مرزها نیازمند است.

نصرالله همچنین درباره بحران یمن نیز گفت: امروز به اعتراف سازمان ملل بزرگترین فاجعه انسانی در یمن در حال وقوع است و عامل اصلی آن آمریکا و عربستان هستند.هر انسان آزاده ای که در جهان وجود دارد باید از عربستان بخواهد که جنگ در یمن را متوقف کند.

وی در پایان اظهار کرد امروز که برای جشن پیروزی در اینجا جمع شده ایم باید یادی کنیم از امام و رهبری که مقاومت را پایه گذاری کرد و درس وطن دوستی به ما داد؛ امام موسی صدر که همگی امیدواریم روزی دوباره به پیش ما بازگردد.

 

 

انتهای پیام/1404منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.