آزادسازی حلب، بیش از ۴۰۰ هزار آواره سوری را به خانه و کاشان
چهار شنبه 30 خرداد 1397

آمارهای سازمان بین‌المللی مهاجرت؛

آزادسازی حلب، بیش از ۴۰۰ هزار آواره سوری را به خانه و کاشانه خود بازگرداند

 آزادسازی حلب، بیش از ۴۰۰ هزار آواره سوری را به خانه و کاشانه خود بازگرداند
کد خبر: 261654/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/05/21 ساعت: 11:15 AM


سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید طی هفت ماهه اخیر، بیش از ۶۰۳ هزار سوری پناهجو به خانه و کاشانه خود بازگشتند، که مقصد حدود دو سوم آن‌ها استان حلب بوده است.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد سوری‌هایی که در پی جنگ داخلی این کشور دچار آوارگی شده‌اند، به شکل گسترده‌ای در حال بازگشت به خانه و کاشانه خود هستند.

این سازمان که مقر آن در ژنو است، روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که حدود 603 هزار پناهجوی سوری در هفت ماهه ابتدایی سال جاری میلادی به شهرها و روستاهای خود بازگشته‌اند.

پناهجوی سوری


این آمار هم شامل سوری‌هایی پناهجویی است که به دیگر نقاط سوریه رفته بودند و هم شامل کسانی است که به کشورهای ترکیه، لبنان، اردن و عراق پناه برده بودند.

اولیویا هیدون، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید که این آمار هفت ماهه تقریبا برابر با کل تعداد (685 هزار و 662 نفر) پناهجویانی است که طی 12 ماهه سال 2016 به خانه و کاشانه خود بازگشته‌اند.

بنا به اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت، بازگشت سوری‌ها به خاطر انگیزه‌هایی همچون تمایل به حفظ خانه‌ها و دارایی‌ها، وضعیت اقتصادی و امنیتی بهبود یافته همچنین مشکلات موجود بر سر راه مهاجران در خارج از کشور بوده است.

این سازمان اعلام کرد که حدود 67 درصد پناهجویان بازگشته به خانه و کاشانه خود (حدود 404 هزار نفر)، مربوط به استان حلب است - جایی که نیروهای دولت سوریه توانستند بر نیمه شرقی شهر را از دست شبه‌نظایمان و تروریست‌ها بازپس بگیرند.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.