قاتلی پس از ١٠ سال از چوبه دار نجات پیدا کرد
چهار شنبه 2 خرداد 1397

دادستان قزوین:

قاتلی پس از ١٠ سال از چوبه دار نجات پیدا کرد

قاتلی پس از ١٠ سال از چوبه دار نجات پیدا کرد
کد خبر: 256718/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/04/25 ساعت: 12:42 PM


دادستان قزوین بیان کرد: با گذشت اولیای دم، جوانی که پس از 10 سال زندانی در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود، زندگی دوباره یافت.حجت الاسلام صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعیصبح قزوین اظهار کرد: سید جعفر م. سال 80 در یک نزاع دسته‌جمعی در روستایی در الموت قزوین در پی قطع یک اصله درخت، حسن. م را به قتل رسانده بود که از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین به قصاص نفس محکوم شد و از سوی دیوان عالی کشور نیز تأیید شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر برده است.

وی در ادامه افزود: در این چند سال تلاش‌های فراوانی از سوی گروه‌های مختلف، معتمدین محلی و برخی مسئولین اداری و قضایی از طریق مراجعات فراوان به خانواده مقتول و تقاضای گذشت صورت گرفت، اما با موافقت اولیای دم مواجه نشد.

دادستان قزوین اذعان کرد: با اینکه اولیای دم بر قصاص نفس مجرم تأکید داشتند، مراجعات مکرر خانواده این زندانی به زندان و مقامات قضایی، تلاش‌های مسئولین و خیّرین را وارد مرحله جدیدی کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در زمان اجرای حکم قصاص، سرانجام با یاری خداوند متعال، اولیای دم مقتول در تصمیمی خداپسندانه و قابل‌تحسین، از حق قانونی و شرعی خود در اجرای قصاص نفس گذشتند و زندگی دوباره را به این جوان هدیه دادند.

گفتنی است؛ معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، دادیار اجرای احکام دادسرای قزوین، رییس ندامتگاه مرکزی قزوین و مسولین واحد صلح و سازش شورای حل اختلاف قزوین در زمان اجرای حکم قصاص پس از گفتگوهای طولانی با خانواده اولیای دم، موجبات رضایت اولیاء دم را فراهم آوردند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.