لوموند; قاسم سلیمانی، چه‌گوارای ایران است
چهار شنبه 1 اسفند 1397

تمجید از فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران در روزنامه فرانسوی؛

لوموند: قاسم سلیمانی، چه‌گوارای ایران است

لوموند; قاسم سلیمانی، چه‌گوارای ایران است
کد خبر: 246138/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/02/24 ساعت: 10:37 AM


روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی سردار "قاسم سلیمانی" را قوی‌ترین مرد خاورمیانه معرفی کرد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی با نام "قاسم سلیمانی، چه گوارای ایرانی"، به تمجید از فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران پرداخت و نوشت: سردار قاسم سلیمانی در زمان جنگ ایران و عراق با فنون نظامی آشنا شد و با وجود گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی و 20 سال از پایان جنگ، همچنان در خدمت کشورش است. 


لوموند در ادامه به سفر 17 ماه پیش سردار سلیمانی به روسیه اشاره کرد که رسیدگی به اوضاع سوریه محور اصلی این سفر بود.

لوموند نوشت: قاسم سلیمانی توانمندترین مرد خاورمیانه است که در جنگ ایران و عراق حضوری فعال داشت و فنون نظامی بسیاری را آموخت. با سرنگونی دیکتاتوری "صدام حسین"، سردار سلیمانی در سال 2000 به عراق رفت و پس از آن به نبرد در جبهه‌های سوریه اعزام شد. او با گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی، همچنان در حال خدمت‌رسانی در جبه‌های جنگ است. وی نخستین بار در سال 1980 میلادی و برای دفاع از انقلاب جوان و تازه شکل گرفته جمهوری اسلامی پا به عرصه مبارزات گذاشت. 

لوموند در بخش دیگری از این گزارش به نقش تاثیرگذار سردار سلیمانی در ارتباط با کشورهای مختلفی مانند سوریه، عراق و لبنان اشاره کرد و به نقل از "علی ادیب"، یکی از رهبران شیعه عراق، نوشت: قاسم سلیمانی برای حفاظت از جمهوری اسلامی می‌جنگد. انگیزه وی از این نبرد بیش از آنکه ملی باشد، مذهبی است.

لوموند در پایان نوشت: سردار سلیمانی با صبر و شکیبایی بار دیگر خاور دور و خاور نزدیک را به یکدیگر متصل کرد. قاسم سلیمانی محور مقاومت را در منطقه شکل داد بطوریکه ایران را از طریق عراق، سوریه و لبنان به دریای مدیترانه متصل کرد.


انتهای پیام/1404


منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.