دستگاه قضایی ارائه خدمات الکترونیک را با جدیت دنبال می‌کند
دو شنبه 1 مرداد 1397

معاون آمار و فن‌آوری اطلاعات دادگستری استان:

دستگاه قضایی ارائه خدمات الکترونیک را با جدیت دنبال می‌کند

دستگاه قضایی ارائه خدمات الکترونیک را با جدیت دنبال می‌کند
کد خبر: 224559/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/10/19 ساعت: 9:22 AM


معاون آمار و فن‌آوری اطلاعات دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی موضوع سیستمی شدن امور و ارائه خدمات الکترونیک را با جدیت دنبال می‌کند.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، جمال انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین صبح امروز(یکشنبه) در جریان بازدید از دادگستری شهرستان البرز اظهار کرد: عرصه فعالیت‌های جامعه و نوع تعاملات میان مردم گسترده و متنوع شده است.

وی ادامه داد: این تغییر در نوع مراودات و تکثیر جغرافیایی در تعاملات اجتماعی رویکردهای جدید را فرا روی جامعه گشوده است به طوری که بی‌توجهی به این امور غیرممکن و حتی دارای آسیب‌های جدی در فرایند خدمات دستگاه را به دنبال دارد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: مشی دستگاه قضا روزآمدی است یعنی جریان دادرسی و دادخواهی در فرایندی دنبال می‌شود که بستر آن متناسب با شرایط جامعه با خدمات متناسب همراه باشد.

وی افزود: امروز اگرچه دفاتر خدمات الکترونیک دستگاه قضا در ابتدای راه خدمتی هستند ولی با گذشت زمان و با توجه به شرایط جامعه ضرورت‌های این اقدام روزآمد بیش از پیش آشکار خواهد شد.

انصاری عنوان کرد: خدمات روزآمد دستگاه قضا تنها در عرصه تسهیل در رسیدگی به امور و کاهش دغدغه‌های پیگیری طرفین دعوی نمایان نیست بلکه به شفافیت امور و انجام نظارت‌های مختلف برای ارتقای خدمات نیز موثر است.

وی تصریح کرد: این ضرورت‌ها ایجاب می‌کند تا قضات با استفاده از ظرفیت‌های موجود، جریان رسیدگی سیستمی به پرونده‌ها را سرعت دهند تا در جهت کاهش اطاله دادرسی و احقاق حق مردم اقدامات موثری را انجام دهیم.

در ادامه معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان بیان کرد: قضات با استفاده از ظرفیت‌های سیستمی می‌توانند قوه قضائیه را برای رسیدن به اجرای عدالت و پیاده سازی دادرسی الکترونیکی و شفاف سازی امور کمک شایان توجهی کنند.

علیخانی یادآورشد: دستگاه قضایی موضوع سیستمی شدن امور و ارائه خدمات الکترونیک را با جدیت دنبال می‌کند.

در ادامه این بازدید صابری، معاون اداری و مالی دادگستری کل استان قزوین یادآور شد: دادگستری استان در حوزه‌های دادرسی با جدیت از طرح‌های سمپ و ثنا پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.