مصر رسما اعزام نیرو به سوریه را تکذیب کرد
دو شنبه 31 اردیبهشت 1397

سخنگوی وزارت خارجه مصردر بیانیه ای اعلام کرد؛

مصر رسما اعزام نیرو به سوریه را تکذیب کرد

مصر رسما اعزام نیرو به سوریه را تکذیب کرد
کد خبر: 217416/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/09/08 ساعت: 10:33 AM


مصر گزارش‌های خبری پیرامون اعزام نیروها به سوریه برای حمایت از ارتش سوریه را تکذیب و تاکید کرد که باید تدابیر قانونی پیش از اعزام هر سربازی به خارج کشور اتخاذ شود.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،مصر گزارش‌های خبری پیرامون اعزام نیروها به سوریه برای حمایت از ارتش سوریه را تکذیب و تاکید کرد که باید تدابیر قانونی پیش از اعزام هر سربازی به خارج کشور اتخاذ شود.

در روزنامه رای الیوم، احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای درست بودن اخبار منتشر شده توسط برخی از روزنامه‌های عربی پیرامون حضور نظامی مصر در اراضی سوریه را تکذیب کرد.

وی افزود: این ادعاها هیچ وجود خارجی ندارد و فقط در خیال کسانی است که آن را می‌بافند و هدف از ترویج این شایعه‌ها شناخته شده است و بر کسی پوشیده نمی‌ماند. مصر به اصل عدم مداخله در امور داخلی کشورها پایبند است.

در این بیانیه آمده است: تدابیر قانونی وجود دارد که باید پیش از اعزام هر سرباز یا تجهیزات مصر به خارج از کشور اتخاذ شود و این اقدامات در خفا صورت نمی‌گیرد و مردم مصر از هرگونه هدف یا اقدامی از این قبیل مطلع خواهند شد.

براساس قانون اساسی مصر که در سال ۲۰۱۴ تصویب شد باید قبل از اعزام هر گونه نیروهای مصری به خارج از مرزها اکثریت دو سوم پارلمان کسب شود و همچنین نظر شورای دفاع ملی در این خصوص گرفته شود.
انتهای پیام/1404


منبع خبر : ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.