بسیج، ندای آزادی‌بخش همه ملت‌هاست
چهار شنبه 30 خرداد 1397

سردار دهقان در اجتماع بزرگ بسیجیان وزارت دفاع؛

بسیج، ندای آزادی‌بخش همه ملت‌هاست/ باید دشمن را همواره در ترس قرار داد/ خرید سوخو در دستور کار است

بسیج، ندای آزادی‌بخش همه ملت‌هاست/ باید دشمن را همواره در ترس قرار داد/ خرید سوخو در دستور کار است
کد خبر: 217252/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/09/06 ساعت: 10:53 AM


وزیر دفاع گفت: بسیج، نظامی را مستقر کرده که به همه نظام‌های مستکبر، یک نه بزرگ گفته است.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صبح امروز در گردهمایی بسیجیان وزارت دفاع که در سالن ورزشی ساصد برگزار شد، اظهار داشت: بسیج یک نعمت بزرگ و یک ندای آزادی‌بخش برای همه ملت‌هاست. 

وی افزود: در نشست مسئولین با رهبر معظم انقلاب، رهبری فرمودند که سلام مرا به همه کارکنان وزارت دفاع برسانید و من هم این کار را کردم. 

وزیر دفاع با اشاره به فلسفه وجودی بسیج گفت: بسیج، ملتی انقلابی را به وجود آورده و نظامی را مستقر کرده که به همه نظام‌های مستکبر مختلف، یک نه بزرگ گفته است و دشمنان در مقابل، خشم و کینه و عداوت خود را به ملت نشان دادند. 

وزیر دفاع با اشاره به دشمنی مستمر نظام سلطه و به خصوص آمریکا با ایران تصریح کرد: این ملت همواره باید آماده دفاع از خود و ارزش‌ها و باورهایش باشد و از اسلام دفاع کند. باید دشمن را همواره در ترس قرار داد. 
وزیر دفاع با اشاره به اینکه بسیج به آحاد جامعه تعلق و بسیجی دل در گرو انقلاب اسلامی دارد، عنوان داشت: بسیج بدون هیچ چشمداشت و با اخلاص و ایمان در مسیر ارزش‌های انقلاب گام برمی‌دارد. بسیج در یک بستر کاملاً تکاملی مسیر خود را طی کرده است. 

سردار دهقان با بیان اهمیت تفکر بسیجی در نبرد با نظام شاهنشاهی ادامه داد: حضور ملت بزرگ ما در صحنه، نظام طاغوتی را در هم کوبید. بسیج در دوران استقرار نظام و دوران دفاع مقدس ایفای نقش کرد. اوج حضور بسیج در دوران دفاع مقدس بود که با حضور بسیجیان شرایط جنگ را تغییر دادند. 

وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی بسیج دوران بلوغ خود را طی کرد. در عرصه‌های پس از جنگ، نوع تهدیدات تغییر کرد و تهاجم فرهنگی و عرصه‌های علمی و ساخت قدرت درونی مطرح شد که بسیجیان، در این زمینه پیشگام و پیشتاز بودند و در همه عرصه‌ها بسیج نقش‌های موثری را بر عهده گرفت. تهاجم فرهنگی که دشمن تلاش می‌کرد با استفاده از آن، از درون، نظام را استحاله کند، با تفکر بسیج در هم شکست.

وزیر دفاع افزود: بسیج و ملت، با تفکرات بسیجی توطئه‌های دشمن را خنثی کردند. بسیج یک جریان پیوسته و مستمری است که ظهور و بروز خود را دارد و ترجمان انقلاب اسلامی و عامل تثبیت‌کننده، ناقل و بسط‌دهنده ارزش‌های انقلابی است.

سردار دهقان با بیان اینکه امروز اگر از بازدارندگی و قدرت لایزال ملت بحث می‌کنیم و اگر دشمنان از قدرت بازدارندگی ما می‌هراسند، ناشی از تجربه 37 سال گذشته است؛ افزود: بسیج، ریسک‌پذیری، آمادگی، بصیرت و ایمان و عشق‌ورزی را در صحنه‌های مختلف نشان داده است. تنها راهی که می‌تواند ما را از گردنه‌های سخت حرکت پرشتاب ملت عبور دهد، تفکر بسیجی است و ما در دولت به این تفکر نیاز داریم. 

سردار دهقان اظهار داشت: امروز ما ابعاد انتقال فرهنگ بسیجی را در سوریه و عراق و یمن می‌بینیم و ملت با همین روحیه و فرهنگ به صحنه آمدند و با شرورترین نظام‌ها که جنایت می‌کنند مقابله می‌نماید. چیزی که ملت را در صحنه نگه می‌دارد وحدت و انسجام است و امروز کسانی که باید عقب‌نشینی کنند متجاوزان هستند. در مسئله اربعین هم ملت با حرکت عظسیم یک انقلابی را خلق کردند که تجلی‌بخش تفکر و حرکت امام حسین است. 

سردار دهقان اظهار داشت: ما به اتکای روحیه بسیجی کارهای مهمی را در وزارت دفاع انجام دادیم و کارهای مانده یکی دو دهه گذشته را در یکی دو سال اخیر انجام دادیم. بسیاری از طرح‌ها روی کاغذ بود که با نگاه بسیجی‌وار، این طرح‌ها پیگیری شد. 

وزیر دفاع تأکید کرد: باید این باور و تفکر بسیجی در اقتصاد و فرهنگ و دیگر حوزه‌ها پیگیری شود. ما باید در حوزه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی هم به فرهنگ بسیج پناه ببریم تا مشکلات حل شود. بسیج روحیه جوان و خط‌شکن و متوکل به نیروی لایزال الهی است.

وی در پایان افزود: در حال حاضر،  خرید جنگنده "سوخو 30" در دستور وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

انتهای پیام/1404


منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.