واکنش حماس به تصویب قانون منع پخش اذان از قدس
چهار شنبه 5 اردیبهشت 1397

در پی موافقت رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از مساجد قدس ؛

واکنش حماس به تصویب قانون منع پخش اذان از قدس

واکنش حماس به تصویب قانون منع پخش اذان از قدس
کد خبر: 216868/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/08/24 ساعت: 9:09 AM


جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" تاکید کرد که موافقت کابینه رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از مساجد قدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی، اقدامی بسیار خطرناک در راستای تغییر آثار و نشانه‌های اسلامی شهر قدس و مقدسات آن است.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، سخنگوی جنبش حماس شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که تصویب چنین قانون نژاد پرستانه ای دخالت آشکار در امور عبادی و شعائر دینی مسلمانان است که موجب جریحه دار شدن احساسات و عواطف مسلمانان در سراسر جهان می‌شود.

عبداللطیف قانوع اظهار داشت که این قانون نقض صریح تمامی قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود که بر حمایت از مقدسات فلسطین و حق مسلم و تاریخی و دینی ملت فلسطین در سرزمین خود تاکید دارد که آخرین نمونه آن قطعنامه یونسکو در مورد قدس و مسجد‌الاقصی بود که این مسجد را تنها متعلق به مسلمانان می‌داند و هرگونه ارتباط میان آن و یهودیان را رد می‌کند.

به گزارش، مرکز اطلاع رسانی فلسطین، قانوع ضمن هشدار در مورد تصویب هر قانونی به منظور جلوگیری از پخش اذان از مساجد قدس، از جامعه بین الملل و تمامی نهادهای حقوقی و بین المللی خواست جلوی ادامه تجاوزات دشمن صهیونیستی به ویژه علیه مساجد و مقدسات شهر قدس را بگیرند.

کمیته وزارتی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه دو قانون نژاد پرستانه را به تصویب رساند. یکی از این قانون‌ها مربوط به جلوگیری از پخش اذان از مساجد قدس و دیگری مربوط به مصادره اراضی فلسطینیان در کرانه باختری و مشروعیت بخشی به کانون های پراکنده شهرک نشینی می‌باشد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.