آغاز نخستین جشنواره مد و لباس در فارس
شنبه 2 تیر 1397

آغاز نخستین جشنواره مد و لباس در فارس

کد خبر: 185432/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/02/28


نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی - ایرانی استان فارس و سی‌ودومین جشنواره کشوری این رویداد فرهنگی - هنری به میزبانی شیراز آغاز شد.نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی - ایرانی استان فارس و سی‌ودومین جشنواره کشوری این رویداد فرهنگی - هنری به میزبانی شیراز آغاز شد.

به گزارش صبح قزوین، نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان فارس که با همراهی کارگروه سامان‌دهی مد و لباس کشور و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس،‌ در راستای الگوسازی پوشش مناسب و با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و ضرورت گسترش الگوهای پوشش اسلامی ایرانی، فرهنگ‌سازی برای استفاده از لباس‌های متناسب با فرهنگ بومی، معرفی سنت، آداب و پوشش مردم، کشف و شناسایی استعدادهای نو در حوزه طراحی در دو بخش اصلی طراحی و علمی برگزار شده است.

بخش طراحی شامل دو گروه رقابتی و نمایشی است که بهره‌گیری از طراحی و برش با الهام از دوره‌های تاریخی ایرانی و خلاقیت و نوآوری، بهره‌برداری درست از اصول طراحی، شناخت و استفاده درست از رنگ، تناسب تزیینات با پارچه و طرح لباس، تناسب جنسیت پارچه با طرح لباس، کیفیت برش و دوخت، به کارگیری الگوهای ایرانی - اسلامی و امکان تولید صنعتی را دربر می‌گیرد.

همچنین بخش علمی این جشنواره شامل برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و ارائه مقالات و پایان‌نامه‌های تخصصی است.

حمید قبادی - دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور - نیز در نشست طراحان و فعالان مد و لباس استان فارس با همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر نظارت و ارزشیابی و امور استان‌های این کارگروه شرکت می‌کند.

نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان فارس و سی‌ودومین جشنواره مد و لباس کشور از 28 اردیبهشت تا 3 خرداد ماه در مجتمع فرهنگی - هنری شیراز از ساعت 10 تا 20 میزبان علاقمندان به این حوزه است.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.