2400 امدادگر آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند
سه شبه 30 بهمن 1397

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در مصاحبه با صبح قزوین:

2400 امدادگر آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند/ اجرای طرح فرشتگان رحمت در قزوین

2400 امدادگر آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند/ اجرای طرح فرشتگان رحمت در قزوین
کد خبر: 152787/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1394/12/27 ساعت: 8:25 AM


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: طرح فرشتگان رحمت از سوی نیروهای جمعیت هلال احمراستان برای هفتمین سال متوالی در استان قزوین اجرا می‌شود.حمید ره‌انجام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی، با سایر ارگان‌های اجرایی همچون پلیس‌راه، مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی و اورژانس اجتماعی هماهنگی‌های صورت گرفته است تا خدمات‌دهی بهتری به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه شود.
وی با اشاره به آغاز فعالیت نوروزی نیروهای جمعیت هلال احمر استان، گفت: مانور مشترک نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی، نیروهای فوریت پزشکی، جمعیت هلال احمر و ستاد مدیریت بحران در استان فعالیت خود را با رژه نمادین در محل برگزاری طرح نوروزی ستاد هماهنگی برنامه‌های مشترک سفرهای نوروزی دستگاه‌های اجرایی آغاز کرده و این فعالیت‌ها تا 15 فروردین‌ماه سال 95 ادامه می‌یابد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین بیان کرد: نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در 25 پایگاه امداد و نجات موقت، ثابت و سیار در تمامی مسیرهای مواصلاتی به صورت شبانه‌روزی خدمات امدادی به شهروندان و مسافران ارائه می‌کنند.
ره‌انجام با بیان اینکه در طرح امداد و نجات نوروزی 25 پایگاه ثابت، سیار و موقت در جاده‌های استان قزوین تعیین شده است، ادامه داد: هر روز 120 نیرو در پایگاه امدادی حضور و درحالت آماده باش هستند که در مجموع به صورت تقریبی 2 هزار و 400 نیرو در پایگاه‌های امداد و نجات مستقر می‌شوند.
این مسئول با اشاره به استقرار اعضای جوانان جمعیت هلال‌احمر اشاره و خبرداد: در ورودی و خروجی شهرستان‌های استان قزوین نیروها با مشخصات لباس آبی رنگ در جاده‌ها حضور یافته و راهنمایی‌ها و خدمات مناسبی را به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه می‌کنند. 
ره‌انجام در ادامه افزود: خیمه‌های نماز و کودک در کنار پایگاه‌های امور جوانان جمعیت هلال احمر در ورودی‌های شهرها قزوین برای کاهش خستگی و برپایی نماز جماعت برای مسافران محل‌های اقامه نماز را برپا می‌شود و در تمام ایام تعطیلات این محل‌ها برای خدمات به مسافران نوروزی دایر هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اضافه کرد: 18 پایگاه امور جوانان جمعیت هلال احمر این استان با مشارکت اداره میراث فرهنگی و ستاد اجرایی برنامه‌های سفرهای نوروزی به مسافران خدماتی از جمله توزیع نقشه‌های شهرهای این استان، راهنمایی و هدایت مسافران به مکان‌های توریستی، تفریحی و رفاهی در سطح استان قزوین را انجام می‌دهند.
وی در ادامه از اجرای طرح فرشتگان رحمت از سوی نیروهای جمعیت هلال احمراستان برای هفتین سال متوالی خبر داد و گفت: نیروها و اعضای جمعیت هلال احمر این استان با همکاری خیران و متولیان در تکریم از نیازمندان و دستگیری از محرومان مناطق مختلف در سطح استان قزوین طرح فرشتگان رحمت را تدوین و اجرایی می‌کنند.
ره انجام ابراز کرد: بسته‌های حمایتی طرح فرشتگان رحمت در قالب اجناس و ارقام مواد ضروری و خوراکی تهیه و بسته‌بندی شده که در مناطق مختلف استان قزوین توزیع می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین تشریح کرد: بسته‌های حمایتی که برای اقشار کم درآمد و نیازمندان تهیه شده در حدود 5 هزار عدد بوده که تمام هزینه آن از سوی خیرین و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان قزوین اهدا شده است. 2200 بسته در شهرستان قزوین ما بقی در شهرستان ها استان توزیع خواهند شد.
انتهای پیام/1404


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.