پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تحقق ۱۰۶ درصدی برنامه طرح اکرام ایتام و محسنین قزوین
کد خبر: ۳۳۶۵۳۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۹ ساعت: ۱۴:۱۹ ↗ لینک کوتاه

طی سال ۹۷ صورت گرفت؛

تحقق ۱۰۶ درصدی برنامه طرح اکرام ایتام و محسنین قزوین

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال ۹۷ برنامه پیش بینی شده برای اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین با استقبال نیکوکاران استان، ۱۰۶ درصد تحقق به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ مجید مومنی امروز(شنبه) در نشست تخصصی تجلیل از حامیان طرح اکرام ایتام شاغل در سازمان ثبت اسناد و املاک استان قزوین بیان کرد: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام اکرام یتیم از اهمیت و ارزش بالایی در درگاه الهی برخوردار است و در سیره علمی و عملی اهل بیت (ع) نیز به موضوع رسیدگی به ایتام تأکید و سفارش زیادی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: طی سال 97 در طرح محسنین پنج هزار و 712حامی برای حمایت از سه هزار و 146فرزند تحت حمایت با کمیته امداد استان قزوین همکاری داشتند که مجموع کمک های اهدایی بیش از چهار میلیارد و 295 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: همچنین در طرح اکرام ایتام 14 هزار و 73حامی برای حمایت از هزار و 612یتیم تحت حمایت با کمیته امداد استان قزوین همکاری داشتند که مجموع کمک های اهدایی بیش از 9 میلیارد و 317 میلیون تومان بوده است.

مومنی اعلام کرد: در مجموع طی سال 97 برنامه پیش بینی شده برای اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین با استقبال نیکوکاران استان، 106 درصد تحقق به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: متوسط سرانه کمک حامیان در طرح اکرام ایتام بیش از 53 هزار تومان و در طرح اکرام محسنین بالغ بر 62 هزار تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: متوسط دریافتی فرزندان تحت حمایت در طرح اکرام ایتام  467هزار تومان بوده که بالاترین مبلغ دریافتی متعلق به ایتام تحت حمایت اداره قزوین و بوئین زهرا به ترتیب 539 و 517 هزار تومان بوده و در طرح اکرام محسنین هم میانگین دریافتی ماهیانه فرزندان محسنین 113 هزار تومان بوده که بالاترین مبلغ دریافتی متعلق به فرزندان تحت حمایت اداره آبیک و ضیاءآباد با ارقام بیش از 271 و 228 هزار تومان ثبت شده است.

وی در پایان گفت: در این نشست از 48 نفر از کارکنان ثبت اسناد و املاک استان که با مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین حامی فرزندان تحت حمایت هستند، تجلیل شد.

پیام/2002

دیدگاه ها