پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

زمین‌خواری ۸۵هزار مترمربعی توسط تعاونی مسکن!/ قلع و قمع تغییر کاربری‌ها در اراضی و باغات قزوین ادامه دارد
کد خبر: ۳۳۵۰۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۷ ساعت: ۸:۳۸ ↗ لینک کوتاه

اقدام قابل تحسین دادستان قزوین؛

زمین‌خواری ۸۵هزار مترمربعی توسط تعاونی مسکن!/ قلع و قمع تغییر کاربری‌ها در اراضی و باغات قزوین ادامه دارد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از قلع و قمع و اعاده به وضع سابق ۸۵ هزار متر مربع از تغییر کاربری اراضی زراعی یکی از تعاونی‌های مسکن استان خبر داد.

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین در تشریح جزییات اجرای حکم قضایی قلع و قمع این تغییر کاربری اراضی زراعی اظهار کرد: این تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها به صورت غیرمجاز توسط یکی از تعاونی‌های مسکن استان انجام شده بود که با توجه به شکایت سازمان جهاد کشاورزی در محاکم قضایی استان مورد رسیدگی قرار گرفت.

دادستان مرکز استان افزود: این تغییر کاربری توسط تعاونی مسکن به مساحت 85 هزار متر مربع و به صورت قطعه بندی، راه سازی و جدول گذاری انجام پذیرفته بود که دادگاه براساس مستندات و نظریه کارشناسی و با توجه به ماده 3 قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها مصوب سال 85 حکم به قلع و قمع و اعاده به وضع سابق این اراضی صادر نمود که رای صادره در هفته گذشته به اجرا درآمد.

وی ابراز کرد: خرید و فروش اراضی زراعی از تعاونی‌های مسکن ممنوع است و شهروندان عزیز در این زمینه دقت کافی را داشته باشند و جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان‌های مربوطه مراجعه نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: خوشبختانه در استان با توجه به برگزاری مستمر جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی و اقداماتی كه در گذشته اتفاق افتاده، شاهد تلاش‌های خوبی در جهت مقابله و برخورد با متعرضان به منابع طبیعی هستیم اما تا رسیدن به نتیجه مطلوب باید تلاش خود را مضاعف کنیم.

این مقام قضایی استان بیان کرد: حفظ منابع طبیعی باید به درستی صورت گیرد بدین معنا که نباید پس از احداث و تخریب منابع طبیعی وارد کار شویم بلکه باید قبل از تجاوز و تخریب اقدام قانونی و حتی پیشگیرانه را انجام دهیم که نهاد های متولی حفظ این منابع باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و اقدامات نظارتی خود را افزایش دهند.

قاسمی در پایان گفت: هشدارهای لازم به متعرضان به منابع طبیعی، اراضی کشاورزی و بیت المال داده شده است و دستگاه قضایی در برخورد با متعرضان و متخلفان این حوزه جدی است و قاطعانه برخورد خواهد کرد.

امیدواریم بزودی تکلیف تغیییر کاربری اراضی در هفت سنگان که چندین سال است در پیچ و خم دادگستری گرفتار شده است مشخص شود.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها