پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

دوره بازآموزی طرح ملي امداد و نجات نوروزی برگزار شد
کد خبر: ۳۳۴۰۵۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ساعت: ۱۱:۱۴ ↗ لینک کوتاه

معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین:

دوره بازآموزی طرح ملي امداد و نجات نوروزی برگزار شد

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان قزوين از برگزاري اولین دوره بازآموزی طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۸ در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات کوهین خبر داد.

حكمت الله هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و شروع مسافرت‌های نوروزی، اولین دوره بازآموزی طرح ملی امداد و نجات در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات کوهین با حضور 170نفر از نجاتگران استان آغاز شد.


وي با بیان اینکه دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی به مدت چهار روز برگزار می‌شود، افزود: این دوره بازآموزي در ٢ دوره از 28 بهمن لغايت اول اسفند و با حضور ٤٠٠ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان برگزار خواهد شد.

 معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین ادامه داد: در روز اول اين دوره، مباحثی از جمله آشنایی با خودروی نجات و تجهیزات آن، آشنایی با خودروی آمبولانس و تجهیزات آن، مدیریت صحنه، رهاسازی و تثبیت خودرو و در روز دوم تثبیت پزشکی، مدیریت راه هوایی، آتل بندی و CPR مرور خواهند شد.

هاشمي ابراز کرد: هدف از برگزاري اين دوره، افزایش آمادگی و بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و همچنین کاهش تلفات جاده ای و شتاب دهی در خدمت رساني به حادثه دیدگان است.
انتهای پیام/2002

دیدگاه ها