بفرمایید شام!
پنج شنبه 27 دی 1397

روحانی قبل از ضیافت شام با آمریکایی ها در نشست سازمان ملل چه گفته بود؟

بفرمایید شام!

بفرمایید شام!
کد خبر: 271741/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/21 ساعت: 11:33 AM


حسن روحانی در سال 2013 در حالی در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی و زمینه را برای دستیابی به صلح با آمریکا - بخوانید کدخدا- فراهم کرد. او پس از آن سخنرانی با نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا در یک ضیافت شام محرمانه شرکت کرد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،حسن روحانی در سال 2013 برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور ایران در نشست شصت و هشتم سازمان ملل شرکت کرد. او در این سخنرانی از دستیابی به صلح در جهان و حتی با کسانی که می گویند «گزینه جنگ روی میزاست» صحبت کرد. منظور روحانی از گوینده این صحبت باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا بود.

به تازگی پایگاه خبری دیلی کالر گزارش داده است که روحانی بعد از این سخنرانی در یک ضیافت شام محرمانه شرکت کرد که در آن سه نماینده دموکرات کنگره آمریکا حضور داشتند.

«کیت الیسون» نماینده مینه سوتا، «اندر کارسون» نمانیده ایندیانا و «گرگوری میکس» از نمایندگان نیویورک در این ضیافت حاضر بوده‌اند. همچنبن «لوئیز فراخان» از فعالان ضد یهود که یک گروه حامی سیاه پوستان ملل اسلامی را رهبری می‌کند نیز در این ضیافت حضور داشته است. براساس این گزارش هیچ کدام از نمایندگان حاضر در این ضیافت شام در حال حاضر پاسخگوی این نیستند که بگویند در آن جلسه چه گذشته است. 

نگاهی به سخنرانی روحانی در صحن علنی سازمان ملل در آن سال نشان می دهد که او برای ارتباط قوی و پایدار با آمریکا - بخوانید کدخدا- خود را آماده کرده بود. وی در بخشی از سخنرانی خود که توسط یکی از رسانه های نزدیک به وی منتشر شده است، این طور می گوید: «در این سال‌ها، یک صدای مسلط پیاپی شنیده شده است که «گزینۀ جنگ روی میز است»، اما امروز بگذارید در برابر این سخن ناکارآمد و غیرقانونی بگویم: «صلح در دسترس است». پس به نام جمهوری اسلامی ایران در گام نخست پیشنهاد می‌کنم طرح «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» در دستور کار سازمان ملل متحد قرار گیرد و همۀ دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و نهاد مدنی تلاش‌های جدیدی را برای سوق دادن جهان به این سو سامان دهند. باید به جای گزینة ناکارآمد «ائتلاف برای جنگ» در مناطق مختلف جهان به «ائتلاف برای صلح پایدار» در سراسر جهان اندیشید.»

این نکته لازم به تاکید است که ادعای رسانه مذکور درباره ضیافت شام روحانی با سه نماینده کنگره امریکا هنوز از سوی مقامات ایرانی تائید نشده است .
انتهای پیام/1404منبع خبر : صراط

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.