هرکسی با هر لباس و مسئولیتی اشرافیت و فساد را ترویج کند مقاب
چهار شنبه 31 مرداد 1397

امام جمعه قزوین:

هرکسی با هر لباس و مسئولیتی اشرافیت و فساد را ترویج کند مقابل اسلام و انقلاب قرار دارد/ ادامه مذاکرات برجام با اروپایی‌ها وقت تلف کردن است

هرکسی با هر لباس و مسئولیتی اشرافیت و فساد را ترویج کند مقابل اسلام و انقلاب قرار دارد/ ادامه مذاکرات برجام با اروپایی‌ها وقت تلف کردن است
کد خبر: 271059/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/11/06 ساعت: 2:53 PM


امام جمعه قزوین گفت: هرکسی، در هر جایگاه و هر مسئولیتی یا هر لباسی رفاه، اشرافیت و زیاده­خواهی را ترویج کند مقابل اسلام و انقلاب قرارخواهد گرفت و نباید این مسائل را به پای انقلاب و اسلام نوشت.



به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به این‌­که انبیاء و امامان، مربی و معلم تقوا هستند، اظهار کرد: قرآن کریم کتاب تقوا و نهج البلاغه تجلی تقواست و ما نیازمند کلمات نورانی قرآن و اهل قرآن یعنی اهل بیت(ع) هستیم و باید این رهنمودها را در زندگی به­کار ببندیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به سالگرد معاهده ننگین کمپ دیوید افزود: این معاهده بین مصر و رژیم اشغالگر قدس انجام گرفت، این قرارداد در سال 53 مطرح شد و به میزانی تلخ و سنگین بود که بسیاری از تحلیلگران سیاسی باور نمی‌کردند انور سادات به این خیانت مبادرت کند.

وی ادامه داد: پس از گذشت سال‌ها از تصویب معاهده کمپ دیوید مشخص شد که این قرارداد به­ جز پذیرش ننگ و ذلت استکباری هیچ هدف دیگری نداشت و این معاهده عامل ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی شد و به عاملی تبدیل گردید که ایستادگی دیگر کشورهای اسلامی در مقابل اسرائیل کمرنگ شد و خسارت سنگینی به دنیای اسلام وارد آمد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: انعقاد قرارداد کمپ دیوید در آن ایام شاید چند ساعتی بیشتر طول نکشید؛ اما خسارت‌های جبران ناپذیر آن هیچ زمانی تمام شدنی نیست؛ خون‌های ریخته شده، ذلت و شکسته شدن اقتدار مسلمانان از دستاوردهای این معاهده ننگین بود.

خطیب نمازجمعه قزوین اضافه کرد: ضروری و لازم بود که همه ما از نتایج و دستاوردهای معاهده ننگین کمپ دیوید تا قیامت درس می‌گرفتیم که هر قرارداد و پذیرش تحمیلی از سوی شیاطین بزرگ و ایادی منطقه­ای غیر از خسارت و زیان و ذلت دستاوردی برای مسلمانان نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: نباید با انعقاد هر قراردادی از سوی ایران اسلامی با دشمنان، آن­ها گمان کنند که می‌توانند قراردادهای ننگین دیگری را بر ما تحمیل کنند؛ ما هیچ فرقی بین انگلیس و فرانسه و آمریکا قائل نیستیم زیرا در طول تاریخ ثابت شده که هرکدام از این کشورها عملکرد خبیثانه­ای علیه ما داشته­اند.

عابدینی بیان کرد: استکبار جهانی و هم پیمانانش در طول سال‌های مختلف به ما نشان داده­اند که عملی جز دروغ و توطئه و پیمان­شکنی با ایران اسلامی نداشته­اند و رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند که دشمن قابل اعتماد نیست؛ اما مسئولان ما وقت زیادی را در دوران مذاکرات تلف کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: در دوران مذاکرات شاهد بودیم عده­ای که سخنان هوشمندانه رهبری را به خوبی نفهمیدند به مذاکره با دشمن ادامه دادند تا اینکه سرشان به سنگ خورد و عزت خود را بر باد دادند.

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم مسئولانی که از مذاکره با امریکا نتیجه مطلوبی را به دست نیاوردند به اروپایی‌ها دلخوش کرده­اند و همان رفتار غیردینی، غیر قرآنی، ذلت­پذیرانه و غیرمنطقی را در اروپا دنبال می‌کنند؛ در صورتی­که این روند هم جز وقت تلف کردن و ندامت نتیجه­ای عاید ما نمی‌کند.

امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به آغاز دهه فجر و ورود امام خمینی (ره) به کشور در سال 57 تصریح کرد: قرار بود امام راحل یک هفته زودتر از 12 بهمن به تهران سفر کنند؛ اما بختیار مانع این سفر شد و حضور امام (ره) به تاخیر افتاد؛ که در آن ایام علمای بزرگ در شهرهای مختلف که مرحوم آیت الله باریک بین (ره) هم جزو آن­ها بود در دانشگاه تهران تحصن کردند تا سفر امام به ایران انجام شود.

این خطیب نمازجمعه افزود: در مراسم استقبال از امام راحل جمعیت زیادی از شهرهای مختلف در تهران حضور پیدا کرده بودند؛ خدا را شاکریم که ما را از ظلم و ستم شاهنشاهی نجات داد و امام خمینی (ره) را به ملت ایران هدیه کرد و ایشان با انقلاب، عزت، امید و اقتدار را به مردم مستضعف جهان ارائه کرد.

وی بیان کرد: مردم ما با محبت و عشق انقلاب را به آغوش گرفتند و با علاقه از حاکمیت اسلام استقبال کردند و قرار گرفتن زیر سایه لطف و کتاب خدا، برقراری عدالت و قرار گرفتن تحت حاکمیت ولی خدا جزو آرزوهای ملت ایران پیش از پیروزی انقلاب بود.

امانت انقلاب را با امید و روح حماسی به نسل‌های بعدی بسپاریم
عابدینی اذعان کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب همواره در همه دوره‌ها به ما تاکید کرده­اند که مراقب حضور نفوذی‌ها در انقلاب باشید؛ اما در بسیاری از فضاها ما به این تذکرات گوش ندادیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: نفوذی‌ها افرادی هستند که از انقلاب و آرمان‌های آن درکی ندارند و از برقراری عدالت در جامعه تعریفی ندارند، دنبال زیاده خواهی، رفاه طلبی و زندگی‌های مرفه هستند و درد فقیر، مستضعف و بیکاران را نمی‌فهمند، این عده نامحرمان انقلاب هستند.

وی با بیان این­که اساس انقلاب ما با امدادهای غیبی همیشه پابرجا خواهد ماند؛ تصریح کرد: امام راحل (ره) فرمودند: «مراقب باشید انقلاب دست نامحرمان نیفتند»؛ اگر ما بی­دقتی و بی­بصیرتی کردیم و انقلاب را در برخی از فضاها و مسئولیت‌ها به دست افراد بی­لیاقت سپردیم که درکی از زندگی و مشکلات مردم ندارند، این رویه در ادامه مسیر انقلاب خلل ایجاد خواهد کرد.

عابدینی با تاکید بر این­که باید بدانیم انقلاب ما امانت بزرگ الهی است، گفت: باید این امانت را سالم و با همان نشاط، امید و روح حماسی به نسل‌های آینده بسپاریم و در نگهداری از آن کوتاهی نکنیم.

این خطیب نمازجمعه عنوان کرد: اشرافیت، تبعیض و بی­عدالتی در مقابل اسلام و انقلاب قرار دارد، حال هرکسی، در هر جایگاه و هر مسئولیتی یا هر لباسی، رفاه، اشرافیت و زیاده­خواهی را ترویج کند مقابل اسلام و انقلاب قرارخواهد گرفت و نباید این مسائل را به پای انقلاب و اسلام نوشت؛ بلکه باید این کوتاهی را از کسانی دید که موقع رای دادن بصیرت لازم را نداشتند.

وی با تاکید بر این­که عملکرد اشتباه خود و مسئولان را به­پای اسلام و نظام اسلامی ننویسیم، گفت: ما وظیفه داریم خط نفاق، دروغ، اشرافیت و فساد را با بصیرت بشناسیم، خدای متعال بارها در قرآن کریم و همچنین ائمه اطهار (ع) تذکرات لازم را در سعادت و شقاوت دنیوی و اخروی به ما یادآور شده­اند و خودمان باید به دنبال شناخت حق و باطل باشیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اذعان کرد: امیرمومنان (ع) فرمودند: «اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردید بدترین‌ها بر جامعه مسلط می‌شوند.». باید بدانیم اگر تخلفی را در جامعه مشاهده کردیم و سکوت کردیم، مطمئن باشیم که آرام آرام خلافکاران و نامحرمان در مسندهای کلیدی جامعه قرار می‌گیرند و در این فضا حتی اگر فریاد سر دهیم صدای ما به جایی نخواهد رسید.

عابدینی در پایان با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت فاطمه (س) ابراز کرد: روایتی 75 روز پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام و روایت دوم 95 روز پس از رحلت حضرت را زمان شهادت حضرت صدیقه کبری (س) می‌داند، این ایام فاطمیه را به حضرت صاحب (عج) و رهبری و همه مسلمانان تسلیت عرض می‌کنیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.