آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام
یکشبه 25 آذر 1397

در گزارشی در اواخر سال ۲۰۱۷؛

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد
کد خبر: 270046/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/10/09 ساعت: 9:09 AM


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی درباره دستاورد‌ها و اقدامات مهم این نهاد، پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی درباره دستاورد‌ها و اقدامات مهم این نهاد در سال 2017، اجرای تعهدات هسته‌ای ایران را بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به شکل مستمر نظارت و تایید کرد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در گزارش‌های فصلی خود به شورای حکام آژانس تایید کرد ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش عمل کرده است. بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به بازرسی از تاسیسات در ایران ادامه داده‌اند، صد‌ها نمونه محیطی برداشته و فعالیت‌هایی را با پشتیبانی فناوری‌های پیشرفته از جمله جمع آوری اطلاعات و سامانه‌های فراوری به انجام رسانده‌اند.


در ادامه این گزارش آمده است: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره با دقت تحولات در برنامه هسته‌ای جمهوری دموکراتیک خلق کره را زیر نظر داشته و آمانو، این برنامه را امسال یک موضوع مورد نگرانی جدی برشمرده است. آمانو پس از آزمایش هسته‌ای کره شمالی در سوم سپتامبر در نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، از کره شمالی خواست به تعهداتش بر اساس قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند باشد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.