دستفروشی ماهی در قزوین ممنوع است
دو شنبه 26 آذر 1397

رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین:

دستفروشی ماهی در قزوین ممنوع است

دستفروشی ماهی در قزوین ممنوع است
کد خبر: 268182/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/22 ساعت: 9:24 AM


رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: مصرف ماهی در صورتی که به صورت غیربهداشتی تهیه و مصرف شود نه تنها مفید نخواهد بود بلکه به واسطه فساد سریع، می‌تواند خطراتی برای انسان ایجاد کند.دکتر عیسی غیاث یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: 20کیلوگرم ماهی غیر قابل مصرف از یک دستفروش کشف و معدوم شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: ماهی یکی از فرآورده‌های خام دامی مناسب و سرشار موادغذایی مورد نیاز بدن است که مصرف آن به صورت هفته ای توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف ماهی در صورتی که به صورت غیربهداشتی تهیه و مصرف شود نه تنها مفید نخواهد بود بلکه به واسطه فساد سریع، می‌تواند خطراتی برای انسان ایجاد کند.

این مسئول اذعان کرد: از این رو اداره دامپزشکی شهرستان قزوین برای کنترل و صحت سلامت ماهی‌های موجود در سطح شهرستان همواره به صورت دوره ای بازرسی از واحدهای عرضه را در دستور کار خود دارد و در طی همین بازرسی‌ها کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از یک دستفروش که در حال فروش ماهی در چرخ دستی بود مقدار 20 کیلوگرم ماهی فاسد را شناسایی و معدوم کردند.

دکتر یزدی خاطرنشان کرد: شهروندان محترم در صورت تمایل به خرید ماهی فقط به مراکز مجاز فروش ماهی مراجعه و از خرید فرآورده‌های خام دامی از دستفروشان یا در حاشیه خیابان جدا خودداری کنند تا خطری سلامتی ایشان را تهدید نکند.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین افرادی که اقدام به فروش ماهی در شرایط نامناسب بهداشتی می‌کنند مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان خود اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری آنها اقدام لازم صورت پذیرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.