109 کیلومتر پرواز حاصل تلاش بانوی خلبان قزوینی
سه شبه 29 آبان 1397

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان خبر داد:

109 کیلومتر پرواز حاصل تلاش بانوی خلبان قزوینی

109 کیلومتر پرواز حاصل تلاش بانوی خلبان قزوینی
کد خبر: 257700/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/04/31 ساعت: 8:14 AM


رئیس کمیته ورزش‌های هوایی هیأت انجمن‌های ورزشی استان قزوین از پرواز بالای 100 کیلومتر فاطمه نوری، بانوی پر افتخار پاراگلایدر قزوین در سایت پروازی گردنه رخ خبر داد.سید صفا الدین هاشمیان، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین اظهار کرد: در جریان پرواز‌های تمرینی مسافت در روز چهارشنبه 28 تیرماه، فاطمه نوری پر‌افتخارترین ورزشکار هوایی استان قزوین توانست مسافت 109 کیلومتر را به وسیله پاراگلایدر از مبدأ سایت پروازی گردنه‌رخ واقع در استان چهارمحال‌و‌بختیاری در زمان 5 ساعت و 21 دقیقه تا مقصد روستای داران واقع در استان اصفهان پرواز کند.

وی افزود: فاطمه نوری پیش از این توانسته بود مسافت بیش از 73 کیلومتر را در ارتفاع بیش از 6000 متر از سطح دریای‌آزاد تجربه نماید و با این رکورد جدید وی بعد از فاطمه افتخاری، خلبان اصفهانی، دومین بانوی ایرانی است که موفق شده بیش از 100 کیلومتر را بوسیله پاراگلایدر پرواز کند.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین تصریح کرد: در طول این پرواز 4 خلبان دیگر بانوی خلبان قزوینی را همراهی می‌کردند و از کیلومتر 75 به بعد به دلیل افت ارتفاع سایر خلبانان، وی به تنهایی به مسیر پرواز ادامه داده و موفق به ثبت رکورد 109 کیلومتر شده است.

هاشمیان خاطرنشان کرد: فاطمه نوری نایب‌رئیس بانوان کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین و دانشجوی دکتری تخصصی سلامت ‌در‌ بلایا و فوریت‌هاست. وی در طول مدت فعالیت خود موفق به کسب عناوین متعدد قهرمانی کشور در رشته پاراگلایدر شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه وسیله پروازی پاراگلایدر در طول پرواز هیچگونه نیروی پیشرانه‌ای ندارد، افزود: پاراگلایدر ساده‌ترین وسیله پروازی است که بشر بوسیله آن موفق به پرواز شده و بدون هیچگونه نیروی پیشرانه‌ای می‌تواند با دانش و مهارت خلبان و با استفاده از هوای گرم ناشی از تابش نور خورشید ارتفاع بگیرد و به مسافت‌های طولانی دست پیدا کند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.