ایجاد بندر خشک در ۲ منطقه شهرستان بوئین زهرا
دو شنبه 1 بهمن 1397

معاون استاندار قزوین خبر داد:

ایجاد بندر خشک در ۲ منطقه شهرستان بوئین زهرا

ایجاد بندر خشک در ۲ منطقه شهرستان بوئین زهرا
کد خبر: 255815/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/04/20 ساعت: 8:42 AM


معاون امور اقتصادی استاندار قزوین در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری از ایجاد بندر خشک در استان خبر داد و گفت: پیگیری‌های لازم برای راه‌اندازی این بندر در دو منطقه دشتابی و فتح‌ آباد بوئین‌ زهرا از طریق اتاق بازرگانی صورت می‌گیرد.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین، اظهار داشت: مبنای ما در جهت‌گیری سرمایه‌گذاری، لکه‌گذاری و مکان‌یابی این است که باید سند آمایش داشته باشیم تا تمام ابعاد توسعه استان قزوین را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: پروژه‌های بزرگی در استان قزوین مطرح شد که چون با سند آمایش استان همخوانی نداشت، مورد تأیید قرار نگرفت.

این مسئول بیان کرد: نخستین مصوبه این جلسه در خصوص منطقه آزاد صادراتی است که چنین برنامه‌ای در استان وجود ندارد چراکه دسترسی به منطقه آزاد مستلزم دسترسی به مرز و آب‌های آزاد است که ما در استان قزوین چنین شرایطی نداریم.

حبیبی عنوان کرد: مصوبه دوم در خصوص منطقه ویژه اقتصادی تاکستان است که باید به عنوان یک مرکز خدماتی و اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: مصوبه سوم این جلسه در خصوص ایجاد بندر خشک در دو منطقه دشتابی و فتح‌آباد بویین‌زهرا است که از طریق اتاق بازرگانی استان قزوین پیگیری می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: مصوبه چهارم جلسه در خصوص ایجاد منطقه آزاد کشاورزی در استان قزوین که با هماهنگی سازمان مدیریت بودجه از طریق جهاد کشاورزی بررسی‌های مطالعاتی آن انجام شده است، نتیجه آن به مدیریت استان ارائه شود.

حبیبی مطرح کرد: مصوبه پنجم جلسه در خصوص بحث بارانداز یا هاب‌لجستیک بوده و با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه مجوز این امر صادر شده است باید از سوی سازمان برنامه و بودجه بررسی و به امضای استاندار قزوین برسد.

وی گفت: مصوبه ششم جلسه در خصوص پایانه صادراتی به‌آفرین است که تا پایان هفته باید موضوع آن از سوی اداره‌کل راهداری استان، شرکت شهرک‌های صنعتی و نماینده شرکت به‌آفرین پیگیری شود تا مشکلات مربوط به نحوه دسترسی این پایانه به محورها رفع شده و با توجه به ورودی و خروجی این منطقه از بروز پیشامدهای ناگوار در آینده جلوگیری شود.
انتهای پیام/2002


منبع خبر : بوئین امروز

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.