15 کارگاه مهارت آموزی راه اندازی شده است
دو شنبه 7 خرداد 1397

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

15 کارگاه مهارت آموزی راه اندازی شده است

15 کارگاه مهارت آموزی راه اندازی شده است
کد خبر: 217057/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/09/01 ساعت: 11:43 AM


از ابتدای سال جاری تاکنون و در اجرای برنامه اشتغال زایی برای مددجویان 15 کارگاه مهارت آموزی قالی بافی، خیاطی در مناطق مختلف استان قزوین راه اندازی شده است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اکبری معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین صبح امروز(دوشنبه) در مراسم اختتامیه کارگاه قالی بافی شهر بیدستان بیان کرد: اشتغال کلید حل مشکل نیازمندان است یعنی تا زمانی که توانمندسازی صورت نگیرد و برای مددجویان درآمد ایجاد نکنیم، نمی‌توانیم فقر را از جامعه کم کنیم.

وی در ادامه افزود: هدف­گذاری ما اجرای بالغ بر 35 کارگاه آموزش مهارت آموزی قالیبافی، خیاطی، کشاورزی و صنایع دستی در مناطق شهری و روستایی است.

این مسئول ادامه داد: برای این منظور خانواده‌های مددجو مورد سنجش قرار می‌گیرند تا براساس توانایی آنها، آموزش‌های فنی و حرفه ای ارائه و زمینه اشتغالشان فراهم شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: امداد ضمن کمک به ایجاد اشتغال خُرد و خانگی برای اشتغال نیازمندان توسط کارفرمایان و کاریابی‌ها بسته تشویقی را در حال اجرا دارد.

وی تصریح کرد: این تلاش‌ها تنها با هدف گسترش فرهنگ کار و تلاش و رفع فقر و محرومیت صورت می‌گیرد و در این میان کارگاه‌های قالی بافی رویکردی است که اشتغال را با کمترین هزینه و در مکان جغرافیایی مناسب برای نیازمندان فراهم می‌کند تا در منزل خویش به تناسب اوقات فراغت به تلاش و کوشش بپردازند.

اکبری با اشاره به فعالیت کارگاه قالی بافی بیدستان عنوان کرد: در این کارگاه 18 نفر تحت آموزش قرار گرفتند که 9 دار قالی به همین منظور دایر شد که در مجموع 450 ساعت آموزش ارائه شده است.

وی اعلام کرد: برای راه اندازی و اجرای این کارگاه بالغ بر 180 میلیون ریال هزینه شده است که در این مرحله شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون فنی و حرفه ای، گواهینامه پایان دوره دریافت خواهند کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: هدف­گذاری ما اجرای بالغ بر 35 کارگاه آموزش مهارت آموزی بلندمدت(سه ماهه) قالیبافی، خیاطی، کشاورزی و صنایع دستی در مناطق شهری و روستایی برای آموزش بالغ بر 700 نفر است.

وی اعلام کرد: هشت ماهه نخست سال جاری بالغ بر 15 کارگاه اموزش مهارت­ آموزی قالیبافی و خیاطی در دوره بلندمدت (سه ­ماهه) با مبلغی بالغ بردو هزار و 400 میلیون ریال برای آموزش 356 نفر در مناطق شهری و روستایی اجرا شده و یا در حین اجراست.

اکبری تأکید کرد: هم اکنون بالغ بر چندین کارگاه آموزشی حرفه ­آموزی برای آموزش بالغ بر 100نفر از دانش آموز دبیرستانی تحت­ حمایت اجراء شده همچنین بالغ برچندین کارگاه آموزشی کارآفرینی جهت آموزش بالغ بر50 نفر از مددجویان تحت­ حمایت اجراء شده است.

وی یادآورشد: مددجویان تحت حمایت امداد با استفاده از این بستر زمینه حضور را در عرصه اشتغال و درآمدزایی پیدا خواهند کرد و قطع یقین با استقلال معیشتی قادر به حل مشکلات و بی نیازی از کمک دیگران خواهند بود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.