هنرمندان به عنوان پرچم‌داران حوزه فرهنگ باید در خدمت آرمان‌
پنج شنبه 26 مهر 1397

استاندار قزوین:

هنرمندان به عنوان پرچم‌داران حوزه فرهنگ باید در خدمت آرمان‌های انقلاب باشند

 هنرمندان به عنوان پرچم‌داران حوزه فرهنگ باید در خدمت آرمان‌های انقلاب باشند
کد خبر: 215398/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/06/26 ساعت: 12:53 PM


استاندار قزوین با بیان اینکه حضور هنرمندان برای جامعه ما یک ضرورت است، بیان کرد: هنرمندان به عنوان پرچمداران حوزه فرهنگ باید در خدمت آرمان‌های انقلاب باشند.به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین شب گذشته(پنج شنبه) در اختتامیه چهارمین دوسالانه خوشنویسی کشور در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات گفت: ما به عنوان کارگزاران دولت باید قدردان هنرمندان باشیم زیرا جایگاه این فرهیختگان در حوزه فرهنگ غیرقابل انکار است.
وی در ادامه افزود: در مقاطع مختلف تاریخی هم پیش از انقلاب و هم پس از انقلاب شاهد پیشتازی هنرمندان در ا نتقال مفاهیم دینی و انقلابی به جامعه بوده‌ایم.
این مسئول اذعان کرد: یک جامعه توسعه یافته زمانی پویا و بالنده خواهد بود که حوزه فرهنگ در کنار حوزه سیاست، اقتصاد و دیگر حوزه‌ها قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ پایه و اساس دیگر حوزه‌های یک جامعه است، بیان کرد: پیشرفت در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیازمند و متصل به پیشرفت در حوزه فرهنگی است؛ در غیر این صورت جامعه دچار چالش خواهد شد.

همتی تصریح کرد: امروز با وقوع هر تحولی باید فرهنگ آن در جامعه تولید و نهادینه شود؛ زیرا در این صورت بهره جامعه از توسعه و تحولات بیشتر می‌شود، نباید از تاثیرگذاری حوزه فرهنگ به عنوان مرجع تحولات جامعه غفلت کرد.
وی عنوان کرد: هم اکنون نظام ما به عنوان یک کشور خاص و دارای آرمان‌های متفاوت با دیگر کشورهایی دنیا در جهان مطرح است که دارای تفکری مبتی بر ارزش‌هاست؛ بنابراین نباید از حوزه فرهنگ و هنر در این فضا چشم پوشی کرد.
استاندار قزوین با بیان اینکه حضور هنرمندان برای جامعه ما یک ضرورت است، بیان کرد: هنرمندان به عنوان پرچمداران حوزه فرهنگ باید در خدمت آرمان‌های انقلاب باشند.
وی تصریح کرد: طی سه سال گذشته دولت به دلیل مشکلات مالی نتوانست گام‌های ارزشمندی در حوزه فرهنگ بردارد و اقدامات امروز دولت با آرمان‌های مدنظرش فاصله دارد و این خلاء باید با حضور هنرمندان پر شود.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.