۱۶/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ پنجشنبه

صبح قزوین دانشگاه

بچه‌ها را برای سال تحصیلی جدید آماده کنیم/ مسئولیت پذیرکردن دانش آموزان

دو سال است که مدارس به دلیل شیوع کرونا در کشور تعطیل شده و بچه ها به صورت آنلاین درس می خوانند اما امسال اخباری برای بازگشایی مدارس به دلیل واکسیناسیون همگانی منتشر می شود.

واکسیناسیون دانش‌آموزان؛ از ثبت نام تا تزریق/ آموزش مجازی از کی آغاز می‌شود؟!

طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان زودتر از آنچه که وعده داده شد، از امروز کلید می‌خورد، اما همچنان برخی شائبه‌ها در مورد اجرای کار وجود دارد.

سلامتی و یادگیری دانش‌آموزان دو روی سکه بازگشایی مدارس

تداوم سال تحصیلی با کرونا، التهاب شیوع بیماری و افت یادگیری، دغدغه‌های این روز‌های خانواده‌هایی است که فرزند محصل دارند.

آموزش مجازی طفیلی کرونا در نظام آموزشی/ نرم افزار مناسب دانش آموزان چیست؟

استفاده ناگزیر از آموزش مجازی در ایام کرونا و تداوم این شرایط، تامل دقیق تری بر ضوابط و استاندارد‌های این نوع از آموزش را می‌طلبد.

آغاز توزیع کتاب‌های درسی در استان قزوین از ۲۰ شهریور

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: کتاب‌های درسی در اختیار مدارس مناطق و نواحی استان قرار گرفته است و از ۲۰ شهریور توزیع می‌شود.

صفر تا صد ماجرای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید

تنها چند روز به آغاز سال تحصیلی جدید مانده و این درحالی که هنوز تصمیم قطعی برای آموزش حضوری یا مجازی دانش آموزان گرفته نشده است.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ منتشر شد

نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ امروز دوشنبه ۸ شهریورماه به صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

دانشگاه رفتن از سکه افتاد

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از سال1390 جریان انصراف داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته شکل گرفته و به‌تدریج افزایش‌یافته است؛ به این معنا که اگر در سال1390، 75درصد داوطلبان خواهان انتخاب رشته دانشگاهی بودند در سال1400 این رقم به 48درصد کاهش پیدا کرده است.

"طرح ملی دادرس" در کانون‌های دانش آموزی هلال احمر قزوین

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین گفت: "طرح ملی دادرس" در کانون‌های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین برگزار شد.

صندلی‌های دانشگاه‌ها، خالی از دانشجو/ چرا کنکوری‌ها قید دانشگاه‌ را زدند؟

انتخاب رشته کنکور در حالی به اتمام رسید که نزدیک به ۵۰ درصد از دانشجویان مجاز به انتخاب رشته، قید دانشگاه‌ها را زدند.

اخبار استان قزوین