پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

آغاز ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور از امروز

سخنگوی سازمان سنجش گفت: ثبت نام بیست و یکمین دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از امروز (چهارشنبه، ۵ آذر) آغاز می‌شود


ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۰ آغاز شد+ دانلود دفترچه

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام کنکور دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ از صبح امروز در سایت سازمان سنجش خبر داد.


مسئول گروه جهادی بنیاد مرصوص خبرداد

ضدعفونی کردن محلات پرخطر کرونایی توسط دانشجویان بسیجی قزوین

مسئول گروه جهادی بنیاد مرصوص گفت: طرح ضدعفونی کردن محلات پرخطر از نظر بیماری کرونایی، یکی دیگر از طرح‌هایی است که در قالب گروه جهادی بنیاد مرصوص و به درخواست مسئولین بیمارستان علوم پزشکی قزوین اجرا می‌شود.


مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی استان خبرداد

راه‌اندازی گشت سیار "سفیران سلامت" به‌همت دانشجویان جهادگر قزوینی

مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: اولین گروه از دانشجویان جهادگر بسیج دانشجویی استان قزوین برای مقابله با کرونا، در قالب گشت سیار سلامت محله در محله هادی آباد قزوین حضور یافتند.


فرمانده سپاه استان قزوین:

فعالیت‌های جهادی جوانان بسیجی موجب گسترش امید در جامعه شده است

فرمانده سپاه استان قزوین با بیان اینکه فعالیت‌های جهادی جوانان مومن و بسیجی باعث گسترش امید در جامعه شده است؛ افزود: روحیه شهادت طلبی در بین جوانان بسیجی باعث شده تا هرکجا که نیاز باشد حضور یافته و به نقش آفرینی بپردازند.


"فاجعه‌ای پنهان" که جداول آماری کنکور سراسری آن را فاش کرد!

آموزش و پرورش و دانش‌آموزان کنکور را مسئول ناکامی فعالیت‌های خود می‌بینند اما عملکرد داوطلبان کنکور سراسری بر اساس جداول آماری سازمان سنجش نشان می‌دهد آموزش و پرورش حتی نتوانسته است در کنکور نیز عملکرد قابل‌قبولی ارائه کند!


سیاهی لشکر‌های پشت کنکوری/ آمار قبولی ۷ تا ۱۳ درصدی کنکوری‌ها

مطالعه آمار ثبت نام کنندگان در سه کنکور سراسری، ارشد و دکتری تخصصی وزارت علوم و مقایسه آن با میزان قبولی نشان می‌دهد که سیاهی لشکر‌های زیادی پشت کنکور باقی مانده‌اند.


براساس مصوبات جدید؛

جزئیات کنکور دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد. بر اساس مصوبه جدید سهم آزمون متمرکز در پذیرش دکتری از ۵۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافت.


️ آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری از امروز

ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از امروز آغاز می شود.


دانشگاه های ایران بیش تر از اتحادیه اروپا/ دلیل بیکاری نخبگان علمی در کشور چیست ؟

ایران بنابر اعلام وزارت علوم حدود ٢‌هزار و ٦٤٠ دانشگاه دارد این درحالی است که تعداد دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای پیشرفته جهان زیر ٥٠٠ دانشگاه است به‌طوری که آلمان ٤١٢، انگلیس ٢٩١، کانادا ٣٢٩، ایتالیا ٢٣٦ و هلند ٤٢٣ دانشگاه دارند؛ این آمار در برخی کشورهای اروپایی نظیر نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ... زیر ١٠٠ دانشگاه می باشد.


رتبه های برتر کنکور تجربی چه رشته هایی را انتخاب می کنند؟

نیمی از شرکت کنندگان آزمون سراسری سال 98 در گروه تجربی بوده اند و امسال هم بیش از 500 هزار نفر از یک میلیون داوطلب کنکوری سال 99 در گروه تجربی آزمون دادند.


بیانیه بسیج‌دانشجویی قزوین در محکومیت توهین به پیامبر(ص):

دشمنی سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام سابقه دیرینه دارد

در بیانیه هسته بین‌المللی بسیج‌دانشجویی استان قزوین آمده است: دشمنی سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام سابقه دیرینه دارد. کافران همیشه برای پوشاندن ضعف و حقارت خود در برابر پیام روشن و رهایی‌بخش پیامبران الهی از شیوه نخ‌نمای تمسخر استفاده می‌کردند.