پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

طنّازی یک سلبریتی در "جشن روحانی"!

"محسن تنابنده"، از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان به تازگی در یک استوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:


روایت بانوی جهادگر قزوینی از دوران جنگ:

بانوان در پوشش امدادگر برای شناسایی منافقان می‌رفتند/ زنان برای پشتیبانی جبهه از همه دارایی خود می‌گذشتند

بانوی جهادگر قزوینی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم بانوان در زمان جنگ اطلاعات و شناسایی بود، گفت: در آن زمان خانم‌ها برای پرستاری به منطقه می‌رفتند و در حین حمل مجروحان به شناسایی منافقین نفوذی می‌پرداختند.


رئیس پژوهشکده دفاع مقدس در استان قزوین:

اقدامات قزوین در جنگ ۸ ساله ثبت و ضبط نشده است/ درحال تدوین اطلس دفاع مقدس استان قزوین هستیم

رئیس پژوهشکده دفاع مقدس در استان قزوین گفت: فعالیت‌هایی که در زمان دفاع هشت ساله انجام دادیم هیچ جایی ثبت و ضبط و مکتوب نشده است و این یکی از ایرادات اساسی در استان است چراکه قزوین در تیپ‌ها و لشکرهای مختلف از آغاز جنگ تحمیلی حضور داشته است.


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین:

مدافعان سلامت همانند رزمندگان دفاع‌مقدس در جبهه جنگ با کرونا تلاش می‌کنند/ پشتیبانی از جبهه‌ها دانشگاهی برای کمک‌های مومنانه امروز است

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین گفت: همچنان که در دوران دفاع مقدس افراد بسیاری جان خود را برای دفاع از کشور می‌گذاشتند، امروز هم مدافعان سلامت، نیروهای داوطلب مردمی و جهادی برای اینکه این ویروس مدیریت شود ماه‌ها است که دست به کار شده‌اند.


استعدادهایی که دفاع مقدس در قزوین شکوفا کرد؛

روایتی از "روزهای بی‌آینه"/ ۶۴۱۰ روز اسارت "سیدالاسرای ایران" چگونه گذشت؟

شهید حسین لشکری یکی از مفاخر استان قزوین در دوران دفاع مقدس است که رهبر انقلاب لقب «سیدالاسرای ایران» را به وی داده است.


فعال حوزه میراث فرهنگی در مصاحبه با صبح قزوین:

کاروانسرای وزیر قزوین به حال خود رها شده است/ بی‌توجهی مسئولان تخریب کاروانسرا را به‌دنبال دارد

فعال حوزه میراث فرهنگی گفت: کاروانسرای وزیر قزوین به حال خود رها شده است و مسئولان اوقاف و میراث فرهنگی برای رسیدگی به آن فرافکنی می‎کنند.


نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نگاه جزیره‌ای به دین، انسان را از خیر دنیا و آخرت محروم می‌کند/ پیروی از دین و ولایت خواسته تمام شهدا بود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مشکل اساسی ما دوری از اصول اساسی مسلمانی است، ما نباید دست از حق و مسلمانی برداریم. شهدا به ما می‌گویند از مسیر حق و ولایت و پیامبران پیروی کنید.


دبیر ستاد پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس در قزوین:

اعزام ۱۷۰۰ کامیون کمک‌های مردمی قزوین در یک روز به جبهه‌ها در کشور زبانزد شد/ مردم در جنگ گوی سبقت را از مسئولان ربودند/ مدیران فقط در حرف ادعای خادمی نکنند

دبیر ستاد پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس در قزوین گفت: مردم در دوران دفاع مقدس گوی سبقت را از مسئولان می‌ربودند، فقط کافی بود نیازهای رزمندگان را با مردم در میان بگذاریم، آنها هم برای کمک تا پای جان در صف بودند.


به مناسبت روز جهانی گردشگری؛

بازدید از موزه‌های قزوین و قلعه الموت ششم مهرماه رایگان است

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی گردشگری، بازدید از موزه‌های تحت پوشش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین و قلعه الموت روز یکشنبه ششم مهرماه رایگان است.


ناگفته‌های بانوی امدادگر در دوران دفاع مقدس:

مجروحانی که مداوای دیگران را بر خود ترجیح می‌دادند/ زنان، آینه تمام نمای ایثار در دفاع مقدس بودند

بانوی امدادگر در دوران دفاع مقدس گفت:  زنان در زمان جنگ احساس مسئولیت می‌کردند و دوست داشتند در دفاع از وطن و ارزش‌ها به تاسی از بانوان کربلا نقش‌آفرین باشند؛ آنها در واقع آینه تمام نمای ایثار و فداکاری در جبهه‌ها بودند.


جولان رفتار‌های آسیب‌زننده در سریال «دل»

بالاخره قطار سریال «دل» که در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شد به ایستگاه پایانی‌اش رسید؛ ایستگاه پرحاشیه‌ای که نقد‌های زیادی از منظر روان‌شناسی به آن وارد است.


اینفوگرافیک/ جوان‌ترین فرماندهان شهید

صفحات تاریخ پرافتخار جنگ تحمیلی مالامال از مجاهدت‌های غرورآفرین جوانان ایران است.