۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین شایسته سالاری مهمترین نیاز امروز کشور است
کد خبر: ۹۸۷۷ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

نایب رئیس مجلس:

شایسته سالاری مهمترین نیاز امروز کشور است

ابوترابی: اگر خواهان اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان هستیم، باید به سمت شایسته سالاری قدم برداریم.

شایسته سالاری مهمترین نیاز امروز کشور است

به گزارش صبح قزوین، همایش ایثارگران نخبه و اثر گذار در عرصه های علمی و اجتماعی با حضور مسئولان استانی و نخبگان استان قزوین برگزار شد.

در این مراسم که صبح امروز (پنجشنبه) در سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، مسئولان استان از جمله حسینی و محمدی  نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، ابوترابی نایب رئیس مجلس، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان، رئیس بنیاد شهید استان و نخبگان و مسئولین ارگان های مختلف حاضر بودند.

ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی  در این همایش خاطر نشان کرد: ایران نقطه استثنایی از نظر امنیت در کره زمین به شمار می رود.

وی مهمترین نیاز کشور را شایسته سالاری داست و عنوان کرد: اگر خواهان اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان هستیم باید به سمت شایسته سالاری قدم برداریم.

ابوترابی در ادامه بیان داشت: دین امکان حضور مردم را در جامعه برقرار می کند و عقل هم در این میانه جایگاه خاص و منحصر به فردی دارد.

نایب رئیس مجلس در خش دیگری از سخنان خود عقل را از 2 دیدگاه بررسی کرد و افزود: ما دو نوع عقل داریم؛ عقل نظری که انسان را به یقین می رساند و عقل عملی که عزم و اراده را در آدمی تقویت و قوی می کند.

وی سپس به تشریح ویژگی های افراد عاقل پرداخت و اذعان داشت: یک فرد عاقل کسی است که پای خود را از گلیم خویش بیشتر فراتر نکند؛ لذا در صورت قرار گرفتن افراد در جایگاهی که حق و عدل آن را برای وجودشان نمی پسندد، موجب فساد خود و سایرین می شوند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: انسان عاقل ظلم نمی کند و در همه حال عادل است، یعنی دارای عقل عملی است.
چنین شخصی از تجربیات دیگران همواره پند می گیرد.

ابوترابی اعلام کرد: انسان عاقل وقتی با جاهل برخورد می کند، او را نهی نمی کند و مانند یک طبیب با بیمار برخورد می کند.

در ادامه دکتر رضوان از مبلغان و اساتید کشور آلمان که خود یک جانباز و ایثارگر است بیان داشت: مقام فاتح کسی است که بعد از جنگ و جهاد هم رزمنده باشد، چنین شخصی حتی مقامی بالاتر از شهید پیدا می کند.

انتهای خبر/2004/خ

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان