۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز به کار کرد
کد خبر: ۹۷۹۶ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

موسی خانی:

طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز به کار کرد

حضور در طرح ضیافت اندیشه باید با پیگیری محور پاسخ گویی به چرا ها و تحول آفرینی باشد.

طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز به کار کرد
به گزارش صبح قزوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در آیین آغازین طرح ضیافت اندیشه در تالار علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این طرح اظهار داشت: قدر این سن و جایگاه را بدانید و بر تحول آفرینی تمرکز کنید و برای این که جواب گوی نیازهای معنوی خود باشید و از بودن در جهان لذت ببرید، سعی کنید بر جهان تاثیر بگذارید و به دیگران نفع برسانید.
وی ادامه داد: کسانی که مقصود بنیادین دارند همواره شکرگزار هستند که می توانند به دیگران نفع برسانند این افراد از بودن خودشان لذت می برند چرا که درجهت رفع مشکلات همنوعان خود تلاش می کنند.
دکتر موسی خانی افزود: غایت آفرینش انسان، رسیدن به تعالی است باید لحظات عمرتان را قدر بدانید تا به مقصود و هدف آفرینش برسید.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: یکی از عوامل مهم تولید "زمان" است که تکرار نمی شود و برای همه یکسان است اگر هر کسی از زمان خودش بهتر بهره برداری کند موفق تر است.
وی به دست آوردهای طرح ضیافت اندیشه اشاره کرد و گفت: یکی از دست آوردهای این دوره، اندیشیدن است که در دین مبین اسلام یک ساعت تفکر معادل هفت سال عبادت است.
منظور از تفکر هم، اندیشه ای است که منجر به تحول آفرینی و سعادت بشر می شود.
وی خاطر نشان کرد: یکی از جایگاه های تفکر خلاق دانشگاه است که می شود بحث و گفت و گو کرد و به نتیجه رسید.
دکتر موسی خانی در پایان گفت: برپایی طرح ضیافت اندیشه در دوره پیش موفقیت آمیز بوده و دست آورد های خوبی بر جا گذاشته است.
هم چنین در این مراسم حجت الاسلام حیدری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در خصوص برگزاری طرح ضیافت اندیشه اظهار داشت: امسال دومین سال برگزاری طرح ضیافت اندیشه است و این طرح تنها در این دانشگاه به اجرا در می آید.
وی در ادامه در خصوص رفتار دینی گفت: برای آن که رفتار دینی داشته باشیم باید آموخته های دینی خود را تقویت کنیم.
حجت الاسلام حیدری اسلامی کردن دانشگاه ها را از اهداف طرح ضیافت اندیشه عنوان کرد و گفت : نگاه به دروس معارف نگاه انحرافی است که باید اصلاح شود.
وی افزود: ما دنبال علم گرایی هستیم و باید شاهد رفتار، زندگی، تحصیل و وقار دانشجویی دینی باشیم که از طلب علم حاصل می شود.
مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در پایان گفت: رفتارهای دینی و نظم در ضیافت اندیشه اهمیت دارد.
طرح ضیافت اندیشه در دو بخش دانشجویی با حضور 175 نفر و استادان با حضور 35 نفر از امروز آغاز شد.
دانشجویان باید برای گذراندن این طرح در کلاس های آموزشی، فرهنگی و فوق برنامه حضور پیدا کنند.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان