۱۵/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۴/۰۱ جمعه

صبح قزوین کاهش ۱۰۰ درصدی ورودی نوزادان مجهول‌الهویه به بهزیستی قزوین
کد خبر: ۹۷۰۹ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

معاون بهزیستی قزوین خبر داد:

کاهش ۱۰۰ درصدی ورودی نوزادان مجهول‌الهویه به بهزیستی قزوین

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: ورودی نوزادان مجهول الهویه به اداره کل بهزیستی استان قزوین در پنج ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۱۰۰ درصدی ورودی نوزادان مجهول‌الهویه به بهزیستی قزوین
به گزارش صبح قزوین، بهاره رحمانی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: سال گذشته تعداد ورودی نوزادان مجهول‌الهویه به اداره کل بهزیستی استان قزوین 22 نفر در رده‌های سنی تا یک سال بوده است.
وی با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست سال گذشته هفت نوزاد مجهول الهویه در اداره کل بهزیستی استان قزوین ورود پیدا کردند، ابراز داشت: امسال این آمار با 100 درصد کاهش به صفر رسیده است.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه از مهم‌ترین عوامل این اتفاق بوده است.
وی رسیدگی به امور فرزندخواندگی را از مهم‌ترین فعالیت‌های دفتر خانواده امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین عنوان و بیان کرد: ساماندهی فرزندان مجهول الهویه دارای شرایط فرزندخواند‌گی و سپردن آنان به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی از مهم‌ترین برنامه‌های این دفتر است.
این مسئول با بیان اینکه اداره کل بهزیستی استان قزوین در خصوص نوزادانی که مجهول‌‌الهویه هستند به روش‌های مختلفی این موضوع را اثبات می‌کند، اظهار داشت: این اداره کل نمونه‌برداری کف پای آنان را به اداره آگاهی ارسال و از بیمارستان‌ها استعلام می‌کند تا با اجرای این روش بتواند والدین این فرزندان را پیدا کند.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: همچنین این اداره کل عکس و مشخصات نوزادان مجهول‌الهویه را در روزنامه چاپ می‌کند تا بتواند با اجرای این روش نیز والدین آنان را پیدا کند.
وی ابراز داشت: والدین این فرزندان اگر در مدت 45 روز بعد از آگهی در روزنامه پیدا نشوند، اسامی آنان در لیست فرزندخواندگی قرار می‌گیرد.
رحمانی به شرایط خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی اشاره کرد و گفت: اداره کل بهزیستی استان قزوین طبق دستورالعمل فرزند به این خانواده‌ها می‌دهد.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین اذعان داشت: ایرانی و مقیم ایران بودن، دارای صلاحیت اخلاقی، تمکن مالی، عدم مبتلا به بیماری صعب‌العلاج، عدم محکومیت جزایی و عدم اعتیاد از شرایط زوجین متقاضی فرزندخواندگی است.
این مسئول گواهی عدم بچه‌دار شدن از پزشک متخصص و گواهی پزشکی قانونی مبنی بر عقیم بودن زوجین یا یکی از آنان، داشتن حداقل 30 سال سن و گذشت پنج سال از تاریخ ازدواج که در این مدت صاحب فرزندی نشده باشند را از دیگر شرایط لازم برای متقاضی فرزندخواندگی عنوان کرد.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین یادآور شد: اداره کل بهزیستی استان قزوین سرپرستی کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست را طبق شرایط مربوط به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی می‌سپارد تا این خانواده‌ها از این فرزندان حمایت و نگهداری کنند.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان