۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین ماده موثره دارویی درمان فشار خون و ریزش مو تولید شد
کد خبر: ۹۲۷۲۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۶/۱۹ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

توسط محققان سازمان پژوهش های علمی

ماده موثره دارویی درمان فشار خون و ریزش مو تولید شد

محققان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی موفق به تولید ماده موثره دارویی برای درمان بیماری فشار خون و ریزش مو شدند.

 ماده موثره دارویی درمان فشار خون و ریزش مو تولید شد
به گزارش سرویس علمی صبح قزوین ، حیدر محمودی نجفی، مجری طرح تولید ماده موثره دارویی مینوکسیدیل گفت: در پژوهشکده فناوری های شیمیایی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی موفق به تولید ماده موثره دارویی مینوکسیدیل برای داروی های فشار خون و ریزش مو شده ایم.

وی با بیان اینکه ماده موثره دارویی مینوکسیدیل به کشور وارد می شود، گفت: این ماده برای اولین بار است که در کشور تولید می شود و راندمان عملکرد آن بسیار بالا است بنابراین کیفیت این ماده موثره مشابه نمونه های خارجی است.

این محقق خاطرنشان کرد: ماده موثره دارویی مینوکسیدیل در حلال های آبی و ایمن فارغ از هرگونه آلودگی تولید می شود و این محصول از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با نمونه های مشابه خارجی خود ندارد.

محمودی نجفی تاکید کرد: این ماده موثره برای درمان ریزش مو در محلول های دارویی و برای درمان فشار خون در قرص ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر سالانه حدود ۵ تن واردات ماده موثره دارویی مینوکسیدیل به کشور داریم، گفت: قیمت نمونه ساخته شده این ماده موثره دارویی در سازمان پژوهش ها یک سوم نمونه های خارجی است.

این محقق عنوان کرد: ماده موثره دارویی مینوکسیدیل در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده و آمادگی داریم با انتقال دانش فنی آن بتوانیم این ماده را به مرحله تجاری برسانیم.

محمودی نجفی گفت: این ماده موثره دارویی تولید شده توسط محققان سازمان پژوهش های علمی وصنعتی استانداردهای اروپایی و آمریکایی را نیز در این زمینه اخذ کرده است.

انتهای پیام/7008

منبع: مهر

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان