۱۵/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۴/۰۱ جمعه

صبح قزوین دستور ویژه مقام ارشد چینی درباره گشایش فاینانس برای ایران
کد خبر: ۹۱۸۳۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۶/۱۸ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

معاون نعمت‌زاده خبر داد:

دستور ویژه مقام ارشد چینی درباره گشایش فاینانس برای ایران

معاون وزیر صنعت از دستور ویژه مقامات ارشد چین برای تسریع در گشایش فاینانس برای پروژه‌های ایرانی، گفت: هفته آینده تیمی عالی رتبه از چین به ایران می‌آید تا در خصوص برخی طرح‌ها مذاکره کنیم.

 دستور ویژه مقام ارشد چینی درباره گشایش فاینانس برای ایران
به گزارش سرویس اقتصادی صبح قزوین ، مهدی کرباسیان با تشریح آخرین وضعیت گشایش فاینانس چینی برای طرح‌های فولادی کشور، گفت: هم اکنون هیاتی از ایران در چین به سر می‌برند تا گشایش فاینانس برای دو طرح فولاد نیریز و فولاد شادگان را تا پایان هفته جاری نهایی کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: متاسفانه در ۸ ماه گذشته، هیچ فاینانسی از سوی چین برای پروژه‌های ایرانی گشایش نشده بود و این امر موجب ناراحتی طرف ایرانی شده بود، ضمن اینکه مراتب این ناراحتی به بالاترین مقامات چینی رسید و بر همین اساس دستور ویژه‌ای برای تسریع در گشایش فاینانس‌ برای پروژه‌های ایرانی صادر شد.

وی تصریح کرد: اکنون با مذاکراتی که با طرف چینی صورت گرفته است، همراهی لازم در این زمینه را دارند و امید می رود که بخش فولاد این طرح‌ها ظرف ده روز آینده فعال شود، ضمن اینکه در کنار این مذاکرات برای تامین اعتبار از طریق فاینانس برای دو پروژه آلومنیوم جاجرم و آلومنیوم جنوب نیز در حال انجام است.

به گفته کرباسیان، پروژه آلومنیوم جاجرم مدت‌ها بود که متوقف شده بود. از سوی دیگر، آلومنیوم جنوب نیز که عملیات اجرایی آن آغاز شده، منتظر تامین اعتبار است که امیدواریم بتوانیم از طریق فاینانس، منابع لازم را جذب کنیم. بر این اساس، هفته آینده تیمی عالی رتبه از چین به ایران خواهند آمد تا در این خصوص مذاکره کنیم.

وی اظهار داشت: مجموع طرح‌های فولادی کشور با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو فاینانس چینی تامین اعتبار خواهند شد.


انتهای پیام/7008

منبع: مهر

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان