۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب در دانشگاه تهران
کد خبر: ۹۱۶۱ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

فردا؛

اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب در دانشگاه تهران

نماز عید سعید فطر فردا به امامت رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران اقامه می‌شود.

اقامه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب در دانشگاه تهران
به گزارش صبح قزوین به نقل از تسنیم، نماز عید سعید فطر، فردا و همزمان با اول شوال به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران اقامه می‌شود.
همچنین، درب‌های دانشگاه تهران فردا از هنگام اذان صبح برای حضور نمازگزاران باز است و امکانات و تدابیر ویژه‌ای برای تسهیل حمل و نقل نمازگزاران به محل اقامه نماز عید فطر در نظر گرفته شده است.
برنامه رسمی نماز عید فطر از ساعت 7:30 فردا و با تلاوت آیاتی از قرآن کریم، دعای ندبه، ابتهال‌خوانی آغاز می‌شود و از حدود ساعت 8:15 نماز عید فطر به امامت ولی‌امر مسلمین جهان اقامه خواهد شد.
زکات فطره بخش استفتائات دفتر رهبر معظم انقلاب میزان زکات فطره را بر مبنای گندم برای هر نفر حداقل 3 هزار و 500 تومان و میزان زکات فطره در شهرستان‌ها را نیز برای هر نفر حداقل 3 هزار تومان دانست.
این گزارش حاکی است که زکات فطره باید شب اول ماه شوال و در پایان آخرین روز ماه رمضان کنار گذاشته شده و پس از اقامه نماز عید سعید فطر، به فرد مستمند داده شود.
این نوع زکات، بر هر فرد مسلمان عاقل و بالغ که توانایی گرفتن روزه در ماه رمضان را دارد و همچنین معذورین و کسانی که عمداً روزه خود را خورده‌اند، واجب است.
میزان زکات فطره بر اساس قوت غالب مردم اعلام می‌شود و کسانی که قوت غالب آنها در طول سال برنج است، باید میزان فطریه را بر حسب قیمت آن بپردازند که رقم آن 15 هزار تومان اعلام شده است.
انتهای پیام/1001

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان