۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین کفه‌های کفش ضد درد ساخته شد
کد خبر: ۸۸۸۷۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۶/۱۶ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

با فناوری نانو

کفه‌های کفش ضد درد ساخته شد

محققان امریکایی با تقویت ساختار نوعی پلیمر با نانورس موفق به ساخت کفه های کفش ضد درد شدند.

کفه‌های کفش ضد درد ساخته شد
به گزارش سرویس علمی صبح قزوین ، یک شرکت امریکایی تولید کننده کفش با همکاری محققان، مهندسان و طراحان کفش موفق به ساخت اولین کفی کفش ضد درد دنیا شدند. این تیم امریکایی موفق به ساخت ترکیبات thermoplastic شدند که در آن از نانورس ها استفاده می شود. نانورس ها می توانند دوام مواد thermoplastic را افزایش داده تا محصول نهایی علاوه بر راحت بودن از دوام بالایی نیز برخوردار باشد.

نانورس‌ها (Nanoclay) کانی‌ هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آنها در حد نانومتر باشد. این مواد به‌ دلیل ارزانی و در دسترس بودن، توجهات زیادی را در زمینه فناوری‌ نانو به خود جلب كرده‌ اند. اندازه کوچک این مواد نیز آنها را قادر ساخته تا با مواد دیگری که در این زمینه وجود دارند، رقابت کنند.

نانورس ها، مواد منحصر به فردی هستند که به عنوان مواد افزودنی برای ساخت نانوکامپوزیت ها و بهبود قابل توجه خواص مواد پلیمری به کار می روند. در واقع، امکان به کارگیری رس ها در مقادیر بسیار کم باعث کاهش وزن، استحکام بالاتر و کاهش خارق العاده عبور گازها در موادی مثل پلیمرها می شوند.

این کفی ها به دلیل برخورداری از فناوری نانوژل بسیار راحت هستند. در این کفی ها از سیستم های چند لایه ای استفاده شده که جنس آنها شبیه یکدیگر است. این سیستم چند لایه می تواند اثرات فشار وارد شده از کف زمین را مهار و به توزیع روی سطح کفی هایی بپردازد که با یک لایه ژله ای پوشیده شده اند.

این کفی ها با دو نوع سیستم دفاعی به حفاظت از پا می پردازند، لایه ای برای مقابله با شوک ها و لایه ای که راحتی پا در هنگام پوشیدن کفش را به دنبال دارد. این شرکت ساخت نسل جدیدی از کفی ها با استفاده از نانوژل ها را آغاز کرده است. در حال حاضر، تعداد محدودی از این کفی وجود دارند اما تا اواخر سال جاری تعداد زیادی از این کفی ها با رنگ ها و مدل های مختلف به بازار فناوری عرضه خواهند شد.


انتهای پیام/7008

منبع: مهر

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان