۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین ماکروفر عامل تجمع سموم در بدن است
کد خبر: ۵۷۸۷۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۵/۲۷ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

کارشناس طب سنتی:

ماکروفر عامل تجمع سموم در بدن است

یک کارشناس طب سنتی گفت: به کاربردن مایکروفر برای گرم کردن غذاها، فریزر و… مقدار زیادی سموم شناخته شده و ناشناخته را وارد بدن می‌کند.

 ماکروفر عامل تجمع سموم در بدن است
به گزارش سرویس علمی صبح قزوین ، سید جواد علوی درباره پاکسازی بدن اظهار کرد: سبک زندگی امروزی در جامعه ایرانی موجب شده است که روز به روز سموم بیشتری وارد بدن انسان شود و اگر بدن انسان در دفع مواد زائد توانایی اش کم باشد این مواد در بدن تجمع پیدا می‌کند.
به گفته وی استفاده از داروهای آنتی بیوتیک برای رشد بیشتر و سریع‌تر مرغ یا حیوانات دیگر خود عاملی است که این مواد وارد گوشت و شیر آنها شود، همچنین سمومی و کودهای شیمیایی در کشاورزی, استفاده از مواد نگه دارنده در غذاهای صنعتی, کنسروها و کمپوت‌ها همه زمینه ساز تجمع مواد زائد در بدن است.
این کارشناس طب سنتی بیان داشت: به کاربردن مایکروفر برای گرم کردن غذاها، فریزر و… مقدار زیادی سموم شناخته شده و ناشناخته را وارد بدن می‌کند.
علوی افزود: پاکسازی بدن از مواد زائد اصول درمان بیماری‌ها در طب سنتی است. یکی از روش‌های پاکسازی بدن، ایجاد اسهال است.
وی بیان کرد: اسهال یک اصطلاح در طب نوین است که شامل اسهال گوارشی است ولی اسهال در طب سنتی موارد دیگر را مانند اسهال عروقی که دفع مواد زائد از طریق عروق خونی صورت می‌گیرد یا اسهال گوارشی که پاکسازی کننده روده‌هاست.
این کارشناس طب سنتی ادامه داد: در طب سنتی معده را جایگاه بروز بیماری‌هاست و اصلاح و پاکسازی معده سرامد درمان است. اسهال گوارشی نقش مهمی در پاکسازی درونی بدن دارد.
علوی خاطرنشان کرد: در کلیات طب سنتی ایران آمده است که تحقیقات جدید این مطلب را تایید می‌کنند. به عنوان مثال در یک مطالعه بالینی افراد را به دو گروه تقسیم کردند و میزان سطح خونیِ سموم مربوط به حشره‌کش‌ها و آفت‌کش‌های گیاهی را پیش از مطالعه در همه آنان اندازه گرفتند. گروه اول را به مدت چند روز تحت درمان با داروهای مسهل مناسب قرار دادند و گروه دوم را فقط تحت نظر گرفتند و مجدداً سطح خونی سموم را در هر دو گروه اندازه‌گیری کردند. نتیجه این تحقیق نشان داد که با ایجاد اسهال مناسب می‌توان میزان سموم تجمع یافته در بدن را به صورت معنی‌دار کاهش داد.


انتهای پیام/7008

منبع: تسنیم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان