۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین قیمت طلا برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت
کد خبر: ۴۵۵۴۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۵/۱۴ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

هر اونس طلا

قیمت طلا برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حداکثر ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۰۸۴ دلار رسید و تا اواسط روز به وقت محلی ۱۰۸۶ دلار معامله شد.

قیمت طلا برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت
به گزارش سرویس اقتصادی صبح قزوین، در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر، با 0.5 درصد کاهش به 1085 دلار رسید. شمش طلا با خلوص 99.99 درصد در بازار بورس طلای شانگهای حداکثر 0.5 درصد کاهش یافت و به 217.10 یوان (1087 دلار در هر اونس) رسید.

طلا هفته گذشته تحت تاثیر صعود ارز آمریکا، برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت. این فلز ارزشمند ماه گذشته با افزایش نشانه‌های نزدیک شدن زمان افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا که نخستین افزایش از سال 2006 خواهد بود، با بزرگترین کاهش ماهانه در دو سال گذشته روبرو شد و به 1077 دلار نزول کرد که پایین‌ترین رقم در پنج سال گذشته بود.

دنیس لاکهارت، رئیس بانک فدرال آتلانتا روز سه شنبه اظهار کرد که بانک مرکزی به افزایش نرخهای بهره نزدیک شده است. وی دومین مقام بانک مرکزی در روزهای اخیر است که به احتمال افزایش نرخهای بهره در نشست سپتامبر اشاره می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، افزایش نرخهای اصلی‌ترین عامل مورد توجه سرمایه گذاران طلا بوده و اظهارات لاکهارت احتمال اقدام بانک مرکزی برای تصویب افزایش نرخها در نشست سپتامبر را بالا برده است.

انتظار می‌رود آمار اشتغال جدید که روز جمعه منتشر می‌شوند بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد بویژه که تحلیلگران بر این باورند که طلا مستعد کاهش بیشتر قیمت است.

هزینه‌های استقراض بالاتر جذابیت طلا را که دارایی بدون بازده است، کمتر کرده و در عوض از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند. شاخص دلار روز جاری برای سومین روز متوالی صعود کرد و به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته رسید.

به گفته تحلیلگران شرکت ام کی اس، طلا ممکن است برای مدت طولانی پایین 1100 دلار باقی بماند زیرا سرمایه گذاران همچنان منتظر روشن شدن زمان افزایش نرخهای بهره هستند.

موسسه مالی گولدمن ساش در جدیدترین گزارش خود تاکید کرده که طلا ممکن است به پایین هزار دلار در هر اونس سقوط کند که بیش از هشت درصد کمتر از قیمت کنونی این فلز خواهد بود.

در بحبوحه ضعیف شدن تقاضا برای طلا، ذخایر "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس در جهان است، روز سه شنبه به 21.56 میلیون اونس کاهش پیدا کرد که کمترین میزان از سپتامبر سال 2008 بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.4 درصد کاهش یافت و به 14.55 دلار رسید. هر اونس پلاتین از 954.39 دلار در روز سه شنبه، به 945.24 دلار سقوط کرد در حالیکه هر اونس پالادیم با 0.4 درصد کاهش، 597 دلار معامله شد.


منبع: نسیم
انتهای پیام/7008

منبع: نسیم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان