۱۴/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین سهمیه عمره نصف شد/حذف تمامی سهمیه‌ها به جز زائران فیش‌دار
کد خبر: ۴۱۵۴۸ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

اوحدی خبر داد:

سهمیه عمره نصف شد/حذف تمامی سهمیه‌ها به جز زائران فیش‌دار

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سهمیه عمره به دلیل کاهش ۵۰ درصدی صدور روادید نصف شد.

سهمیه عمره نصف شد/حذف تمامی سهمیه‌ها به جز زائران فیش‌دار
به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به کاهش صدور روادید زائران عمره اظهار کرد: همه اقدامات لازم از سوی وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت برای حل مشکل به وجود آمده در روند صدور روادید انجام شده است و منتظر عملیاتی شدن قول عربستان مبنی بر بازگرداندن روند صدور روادید به حالت عادی هستیم.
اوحدی با بیان اینکه در حال حاضر و به دلیل مشکل به وجود آمده سهمیه عمره نصف شده است؛بیان کرد: با شرایط حاضر تنها ۵۰ درصد زائران به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اگر روند صدور روادید طی دو روز آینده حل نشود، جداول پروازی جدید اعلام خواهد شد بر همین اساس قرعه کشی به صورت استانی با تشکیل کمیته‌ای از مدیر کل اداره حج و زیارت استان، نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیران کاروان‌ها انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: بدین ترتیب از ۲۳۰ هزار نفری که برای تشرف به عمره ثبت نام کرده اند، ۱۱۰ هزار نفر برای اعزام به عمره مشرف شوند.
اوحدی با بیان اینکه اولویت اعزام با زائران فیش دار است، تاکید کرد: تمام سهمیه‌های دیگر از جمله عمره دانش آموزی لغو خواهد شد و هر زمان که مشکل صدور روادید برطرف شد، سهمیه‌ها مجددا واگذار خواهد شد و در غیر این صورت این سهمیه‌ها برای سال آینده حفظ خواهد شد.
رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه افزود: به منظور پیگیری موضوع به صورت میدانی فردا عازم عربستان هستیم.
وی در پایان یادآور شد: سفارت و کنسورلگری‌های عربستان در مشهد از دو هفته پیش در اقدامی هماهنگ اقدام به کاهش ۵۰ درصدی صدور روادید برای زائران ایرانی عمره کردند که این موضوع باعث اختلال در روند اعزام زائران به سرزمین وحی و لغو و جابجایی برخی پروازهای عمره شده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان