۱۴/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین طرح جریمه ریالی سربازان دارای بیش از ۸ سال غیبت هفته آینده به رأی گذاشته می‌شود
کد خبر: ۴۰۸۳۵ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

جانشین منابع انسانی ستاد کل:

طرح جریمه ریالی سربازان دارای بیش از ۸ سال غیبت هفته آینده به رأی گذاشته می‌شود

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قرار است رای‌گیری در خصوص طرح پرداخت جریمه ریالی غیبت سربازی سربازانی که بیش از ۸ سال از غیبت آنها گذشته، روز یکشنبه ۲۶ بهمن هفته آینده در صحن علنی به رای گذاشته شود.

طرح جریمه ریالی سربازان دارای بیش از ۸ سال غیبت هفته آینده به رأی گذاشته می‌شود
به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، سردار موسی کمالی در واکنش به اظهارنظر برخی از نمایندگان مجلس پیرامون عدم حق خروج از کشور برای سربازان غایبی که اقدام به خرید غیبت خود کرده‌اند، اظهار داشت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و تمام افرادی که از طریق پرداخت جریمه ریالی خدمت سربازی، معاف می‌شوند هیچ محدودیتی برای خروج از کشور و دریافت گذرنامه نخواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه اینگونه اخبار به هیچ وجه قابل اعتنا نیست خاطر نشان کرد: مردم و تمام مشمولان باید هوشیار باشند که خبرهای مربوط به خدمت سربازی و چند و چون آن را تنها از ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی پیگیری کنند و اطلاع‌رسانی از طریق دیگر افراد به هیچ وجه قابل اعتنا نیست.
جانشین منابع انسانی ستاد کل در پاسخ به این سوال که آیا مشمولان دارای ۸ سال غیبت که اقدام به پرداخت ریالی جریمه سربازی خود کرده‌اند می‌توانند از تمام مزایای دریافت کارت معافیت بهره‌مند شوند یا خیر، گفت: تمام کسانی که با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف می‌شوند می‌توانند همچون دیگر دارندگان کارت‌های معافیت از مزایای دریافت گذرنامه و گواهینامه و .
.
.
بهره‌مند شوند ولی این در حالیست که این مشمولان تنها در ۳ مورد شرکت در انتخابات مجلس، شرکت در انتخابات شوراهای شهر و انتصاب در سمت‌های مدیریتی با دیگر افراد متفاوتند که البته برای نهایی شدن این پیشنهاد باید منتظر ماند تا این موضوع به صحن علنی مجلس بیاید و در آنجا تصمیم‌گیری و رای‌گیری نهایی انجام شود.
کمالی در پایان خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است رای‌گیری در خصوص طرح پرداخت جریمه ریالی غیبت سربازی سربازانی که بیش از ۸ سال از غیبت آنها گذشته، روز یکشنبه ۲۶ بهمن هفته آینده در صحن علنی به رای گذاشته شود.
منبع: نسیم انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان