۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین ظرفیت کاروان های نوروزی عمره تکمیل شد
کد خبر: ۴۰۷۶۹ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

با انجام مرحله دوم ثبت نام عمره مفرده

ظرفیت کاروان های نوروزی عمره تکمیل شد

مدیر کل پذیرش و برنامه ریزی اعزام سازمان حج و زیارت با اشاره به نام نویسی در کاروان های مرحله دوم عمره مفرده از ۱۶ بهمن ماه، از تکمیل ظرفیت کاروان های اعلام شده در استان ها تا ۱۵ فروردین ماه ۹۴ خبر داد.

ظرفیت کاروان های نوروزی عمره تکمیل شد
به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، حسن سرخوش گفت: تاکنون بیش از ۷۰ درصد از زایران مرحله نخست عمره مفرده به عربستان اعزام شده اند.
وی با بیان اینکه مرحله دوم اعزام زایران ایرانی به عمره مفرده از ۲۱ اسفند ماه ۹۳ تا ۲۷ خرداد ماه ۹۴ انجام می گیرد، اظهار داشت: در این مرحله بیش از ۴۰۰ هزار زایر ایرانی به عمره مفرده اعزام می شوند.
مدیر کل پذیرش و برنامه ریزی اعزام سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اعزام زایران نوروزی نیز از ۲۴ اسفند ۹۳ تا هفتم فروردین ماه ۹۴ انجام می گیرد که نام نویسی در این مرحله از ۱۶ بهمن ماه آغاز شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین متقاضیان اعزام به عمره مفرده در ایام نوروزی است از این رو در روزهای نخست نام نویسی، ظرفیت کاروان ها تا ۱۵ فروردین ماه تکمیل شد.
مدیرکل پذیرش و برنامه ریزی اعزام سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: ظرفیت سایر کاروان ها تا ۲۷ خرداد ماه هنوز تکمیل نشده است و از ۲۵ بهمن ماه اولویت ۳۵۰ تا ۴۰۰ برای تکمیل ظرفیت باقیمانده کاروان ها فراخوان خواهند شد.
وی به ارایه آماری از زایران اعزامی در مرحله نخست به عمره مفرده پرداخت و گفت: تاکنون ۲۱۵ هزار و ۲۶۶ زایر ایرانی توفیق تشرف به مکه مکرمه و مدینه منوره را داشته اند که این دوره اعزام ها تا ۲۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
سرخوش افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است تا ۲۰ اسفند ماه بیش از ۳۰۰ هزار زایر از کشورمان به سرزمین وحی اعزام شوند که براساس آمار به دست آمده تاکنون بیش از ۷۰ درصد از این گروه در مرحله اول اعزام شده اند.
وی ادامه داد: عملیات اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی تاکنون با ۷۱۳ پرواز صورت گرفته است که شرکت هواپیمایی ایران ایر با ۱۷۵ پرواز، ۵۱ هزار و ۴۳ زایر، هواپیمایی ماهان با ۱۹۱ پرواز ۵۵ هزار و ۴۸۱ زایر و شرکت هواپیمایی عربستان با ۳۴۷ پرواز ۱۰۸ هزار ۷۴۲ زایر را به این کشور انتقال داده اند.
سرخوش تصریح کرد: جهت صدور روادید زایران عمره گزار تا امروز آمار ۳۲۴ هزار و ۵۱ زایر به سفارت عربستان در تهران و مشهد ارسال شده است که برای ۲۷۶ هزار و ۲۹۶ زایر رقم الکترونیک و برای بیش از ۲۴۳ هزار زایر روادید عمره صادر شده است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی حج انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان