۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین طرح ملی کاهش آمار طلاق در کشور اجرا می‌شود
کد خبر: ۳۹۳۸۳ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

طرح ملی کاهش آمار طلاق در کشور اجرا می‌شود

رییس سازمان بهزیستی گفت: طرح ملی موسوم به «بشیر» در کل کشور به منظور کاهش آمار طلاق از دی ماه امسال اجرایی می‌شود.

طرح ملی کاهش آمار طلاق در کشور اجرا می‌شود
به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، همایون هاشمی در حاشیه سفر به استان قم با بیان اینکه طرح ملی بشیر به صورت آزمایشی در استان یزد انجام شد افزود: این طرح در یزد نتیجه بخش بوده و با اجرای آن ۶۰ درصد افرادی که در آستانه طلاق قرار داشتند در این استان از طلاق انصراف داده اند.
وی با بیان اینکه طرح مذکور به منظور کاهش آمار طلاق در کشور برای دو گروه اجرا می شود افزود: یک گروه جوانان و افرادی هستند که در سن ازدواج قرار دارند و گروه دوم کسانی هستند که در آستانه جدایی و طلاق قرار گرفته اند که با آموزشهای لازم و انجام مشاوره به زوجها تلاش می کنیم تا آمار طلاق را کاهش دهیم.
وی در بخش دیگر سخنان خود به طرح قانومند کردن مهدهای کودک نیز اشاره کرد و گفت: برای مهدهای کودک سراسر کشور نیز مانند کتابهایی مشترک منتشر می شود که از سال آتی بر اساس قانون، تمام مهدهای کودک ملزم به استفاده و آموزش از این کتابها هستند.
هاشمی افزود: کتب فوق با حمایت مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی تولید و دراختیار مهدهای کودک قرار می گیرد.
وی با اشاره به انجام آموزشهای غیرمستقیم در مهدهای کودک خاطر نشان کرد: با همکاری ستاد اقامه نماز کشور، هر مهدکودک مکلف به داشتن مربی قرآن و آموزش نماز است و طرح یاوران نماز نیز در همه مهدهای کودک اجرا می شود.
رییس سازمان بهزیستی کشور در سفر به استان قم، با آیت الله ' ناصر مکارم شیرازی ' از مراجع تقلید دیدار و گفت وگو و نیز از حجت الاسلام و المسلمین ' سید جواد شهرستانی ' نماینده آیت الله ' سید علی سیستانی ' در ایران عیادت کرد.
منبع: خبرگزاری دانشجو انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان