۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد بخوانند
کد خبر: ۳۹۲۹۰ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد بخوانند

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي از مشمولان مشاغل سخت و زيان آور خواست با مراجعه به شعب اين سازمان در سراسر کشور درخواست خود را براي بازنشستگي پيش از موعد ارائه دهند.

متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد بخوانند
به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، سید تقی نوربخش از برطرف شدن موانع قانونی بازنشستگی پیش از موعد در کارهای سخت و زیان آور خبر داد و گفت: بر اساس ایین نامه قبلی چنانچه بیمه شده ای در هرسال بیش از ده روز غیبت غیرموجه می کرد یا در کارهای عادی مشغول به کار می شد ، به جای ۲۰ سال اشتغال باید ۲۵ سال سابقه در مشاغل سخت و زیان اور احراز می کرد تا بازنشسته شود.
وی افزود : براساس ایین نامه جدید ده روز غیبت غیر موجه در سال به ۳۶۵ روز غیبت غیرموجه در طول ۲۰ سال افزایش یافته است و کارگران می توانند با ۲۰ سال سابقه متوالی و حداکثر ۳۶۵ روز غیبت غیرموجه بازنشسته شوند.
نوربخش با بیان اینکه تعداد زیادی از افراد شاغل در کارهای سخت و زیان آور مشمول این بخشنامه خواهند شد ، افزود: متقاضیان از فردا درخواستهای خود را ارائه دهند تا در کمترین زمان بررسی و مستمری آنان برقرار شود.
مدیرعامل تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیلاتی نیز برای کارفرمایان به علت پرداخت مبالغ قانونی تحت عنوان ۴ درصد در نظر گرفته شده است ، گفت: این مبالغ که قبلاً از کارفرمایان یکجا گرفته می شد در ۹ قسط دریافت می شود و ضمانت آن نیز به حداقل رسیده است.
نوربخش درباره عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی افزود: در سالهای پیش ، عیدی در آخرین روزهای سال پرداخت می شد که برای بانکها مشکل ساز بود اما امسال همانند سال گذشته در بهمن پرداخت می شود.
نوربخش با تاکید براینکه مبلغ عیدی بازنشستگان را دولت تعیین می کند ، مستمری بگیران تامین اجتماعی را حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت : این تعداد با خانواده هایشان به حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار می رسند.
وی درباره تسهیلات جدید برای بیماران خاص افزود: یکی از راهبردهای دولت طرح تحول سلامت است و سازمان تأمین اجتماعی همکاری لازم را برای تأمین و تجهیز منابع آن انجام داده است.
نوربخش با بیان اینکه دولت در یک سال اخیر برای تامین داروهای بیماران کلیوی ، شیمی درمانی ، سرطانی و ام اس گامهای مؤثری برداشته است ، گفت: هم اکنون ۹۰ درصد هزینه های داروهای این بیماران را سازمانهای بیمه گر پرداخت می کنند.
منبع: آریا انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان