۱۴/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین شبکه‌های تماشا و نمایش ادغام می‌شوند/«افق» جایگزین جام‌جم می‌شود
کد خبر: ۳۸۶۹۵ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

بازدید معاون سیما از شبکه سه

شبکه‌های تماشا و نمایش ادغام می‌شوند/«افق» جایگزین جام‌جم می‌شود

معاون سیما در جمع مدیران شبکه سه سیما اعلام کرد، ادغام دو شبکه تماشا و نمایش در راستای برنامه ریزی افزایش کیفیت در شبکه های سیما انجام می‌شود.

شبکه‌های تماشا و نمایش ادغام می‌شوند/«افق» جایگزین جام‌جم می‌شود
به گزارش سرویس فرهنگی صبح قزوین، علی اصغر پورمحمدی افزود: با ادغام شبکه تماشا در شبکه نمایش فرصت حضور شبکه نسیم در گیرنده‌های دیجیتال که مورد درخواست مردم سراسر کشور است فراهم خواهد شد.
معاون سیما با اشاره به اینکه شبکه‌های نسیم و افق در حال حاضر تنها در تهران قابل دریافت است گفت: با توجه به درخواست بینندگان سیما در دیگر نقاط کشور در آینده شبکه های جام جم که مخاطب برون مرزی دارند از گیرنده‌های دیجیتال حذف و شبکه افق جایگزین می‌شود.
پورمحمدی در ادامه با تأکید بر ضرورت اهتمام ویژه به صرفه‌جویی از مدیران شبکه های سیما خواست داوطلبانه برنامه های پرهزینه، کم اثر و کم بیننده را از جدول برنامه ها حذف و برای کوچک سازی شبکه نیز کارشناسی کنند و آثار و نتایج آن را پیش بینی و بررسی کنند.
معاون سیما بررسی مشکلات مالی شبکه‌ها و اقدام برای کاهش رفع آن را ضروری دانست و همکاران را به هم اندیشی در این خصوص دعوت کرد.
معاون سیما بر ضرورت تولید برنامه های کیفی و باز پخش آثار مفید و موثر تلویزیونی تأکید کرد.
پورمحمدی تلاش موثر همکاران سیما را برای افزایش جذابیت های برنامه سازی و حفظ بینندگان و جذب مخاطبان جدید خواستار شد و گفت: شبکه های تلویزیونی باید با تولید آثار کیفی و تأثیرگذار به روزهای پر بیننده خود باز گردند.
معاون سیما با قدردانی از تلاش و زحمات مدیر شبکه سه سیما و دیگر مدیران و همکاران شبکه، مدیر این شبکه را مدیری متعهد و توانا توصیف کرد.
در ادامه این نشست مدیر شبکه سه سیما نیز در سخنانی با قدردانی از توجه معاون سیما، گفت: مدیران این شبکه به کیفی کردن برنامه ها و ارزان سازی با تأکید بر حفظ کیفیت، استفاده کیفی از آرشیو، تکرار برنامه های مفید و موثر توجه دارند.
در ادامه این نشست برخی از مدیران شبکه های سیما دیدگاهها و انتظارات خود را بیان کردند.
باز تعریف شبکه ها، خرید برنامه های تأمینی، بازگشت طنز به شبکه سه، تغییر زمان پخش برنامه ها بر مبنای اثر گذاری آن و توجه به رقابت سالم بین شبکه ها خصوصا در جذب مشارکتها و مأموریت کاری از جمله دیدگاهها و انتظارات مطرح شده بود.
منبع: فارس انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان