۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین توضیحات "فرامرز قریبیان" درباره دیدار با وزیر ارشاد/ صحبت‌های من طور دیگری منعکس شد
کد خبر: ۳۸۵۶۱ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

توضیحات "فرامرز قریبیان" درباره دیدار با وزیر ارشاد/ صحبت‌های من طور دیگری منعکس شد

"فرامرز قریبیان" بازیگر با سابقه سینمای ایران و تهیه کننده فیلم "۳۶۰ درجه" در خصوص حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر صحنه این فیلم و صحبت هایش توضیحاتی را عنوان کرد.

توضیحات "فرامرز قریبیان" درباره دیدار با وزیر ارشاد/ صحبت‌های من طور دیگری منعکس شد
به گزارش سرویس فرهنگی صبح قزوین، متن یادداشت فرامرز قریبیان درباره بازدید علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پشت صحنه فیلم «۳۶۰ درجه» به شرح زیر است: «شامگاه روز شنبه اول آذرماه سال جاری بود، که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور سر زده در سر صحنه فیلم «۳۶۰ درجه» حاضر شد و با او در خصوص تولید نخستین فیلم بلند فرزندم سام قریبیان به بحث و گفتگو پرداختیم.
در این دیدار من گلایه هایی را از عدم همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان یکی از نهادهای وابسته به سازمان سینمایی را خدمت وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی عنوان کردم و حرف های من طور دیگری منعکس شد.
در این دیدار من هیچ گاه از سازمان سینمایی و شخص حجت الله ایوبی گلایه ای را مطرح نکردم، فقط اشاراتی به عدم همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را مطرح کردم.
طبق اساسنامه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی یکی از وظایفش این است که حامی فیلمسازان اول، مستند و کوتاه باشد و برای تولید آثار سینمایی از آن ها حمایت کند اما زمانی که برای تولید فیلم «۳۶۰ درجه» به این نهاد مراجعه کردم، هیچ حمایتی از ما صورت نگرفت.
طبیعی است که برای ساخت هر فیلمی در سینمای ایران باید به سازمان سینمایی مراجعه کرد و هر فیلمی که بتواند از سوی این سازمان پروانه ساخت دریافت کند به طور مستقیم تحت حمایت سازمان سینمایی قرار می گیرد و فیلم «۳۶۰ درجه» هم از این قاعده مستثنی نبوده است.
من در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیچ انتقادی از سازمان سینمایی را مطرح نکردم.
» «۳۶۰ درجه» نخستین فیلم سام قریبیان در مقام کارگردان است که تهیه کنندگی آن برعهده فرامرز قریبیان بازیگر صاحب نام سینما و کارگردان باسابقه سینمای ایران است.
فیلم «۳۶۰درجه» از مضمونی اجتماعی برخوردار است و نخستین حضور آن در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر خواهد بود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راز و رمز حقیقی جهان در آن چیزی است که آشکار است، نه پنهان.
بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا) علیرضا آرا، امیر آقایی، ناصر آقایی، حبیب اسماعیلی، پریناز ایزدیار، میترا حجار، رضا رویگری، بهاره رهنما، حسین سلیمانی، مسعود فروتن، احسان کرمی، بابک کریمی، میلاد کی مرام، حامد مدرس، امیر وطن زاد.
منبع: باشگاه خبرنگاران انتهای پیام/۷۰۰۸

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان