۱۵/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۱ یکشنبه

صبح قزوین رئیس جمهور باید جوانان را موتور پیشران کشور بداند
کد خبر: ۳۶۸۵۶۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۴/۷ ساعت: ۱۲:۷ ↗ لینک کوتاه

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین:

رئیس جمهور باید جوانان را موتور پیشران کشور بداند

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین با اشاره به ویژگی جوان‌گرایی و امیدواری به آینده رئیس جمهور گفت: حمایت از جوانان به‌ عنوان پیشران حرکت عمومی کشور نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و کاندیداها باید امید را در دل مردم نهادینه کنند.

رئیس جمهور باید جوانان را موتور پیشران کشور بداند
سعید بهزادپور در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، با تاکید بر مشارکت سیاسی مردم در کشور، اظهار کرد: در تمامی کشورها درصد بالای مشارکت مردم در انتخابات اهمیت بسیار بالایی دارد، از این حیث که مقبولیت آن حکومت را به رخ جهانیان می‌کشد و همچنین پشتوانه بسیار محکمی برای آن حکومت فارغ از این که چه کسی انتخاب شود، در ارتباطات سیاسی و بین‌المللی خواهد بود.
 
وی با اشاره به نقش مردم در تعیین سرنوشت کشور افزود: مشارکت مردم از چند وجه مورد بررسی قرار می‌گیرد، مشارکت سیاسی و حضور مردم در انتخابات و تعیین نمایندگان، اساسی‌ترین راه برای تأثیرگذاری در سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های کشور است.
 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین ادامه داد: انتخابات، فرصتی است تا مردم نظرات خود را اعلام کنند و به تشکیل دولت و مجلس کمک کنند.
 
 بهزادپور تاثیر اقتصادی را یکی دیگر از جنبه‌های مشارکت مردم دانست و بیان کرد: مشارکت مردم در اقتصاد، از طریق مصرف، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری، تأثیر مستقیم بر توسعه و رشد اقتصادی دارد، مردم می‌توانند با انتخاب مسیرهای اقتصادی مطلوب، توسعه کشور را تسریع کنند.
 
وی عنوان کرد: یکی دیگر از جنبه‌های مشارکت، تاثیر فرهنگی و اجتماعی است؛ مردم از طریق فعالیت‌های فرهنگی، هنری، و اجتماعی، می‌توانند تغییرات مثبت در جامعه ایجاد کنند و همچنین حضور مردم در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی و آموزشی نیز تأثیرگذار است.
 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اذعان کرد: مردم می‌توانند با مشارکت خود در حل مشکلات اجتماعی، به تقویت ارتباطات انسانی و ایجاد همبستگی کمک کنند.
 
بهزادپور اضافه کرد: به طور کلی، حضور مردم در تصمیم‌گیری‌های کشور، نه تنها وظیفه‌ای اجتماعی است، بلکه نقش مهمی در تعیین سرنوشت کشور و راه انقلاب دارد.
 
وی افزود: تشخیص کاندیدای اصلح در انتخابات می‌تواند از طریق مطالعه سوابق انجام شود، بررسی سوابق کاری و تحصیلی کاندیدا می‌تواند نقش مهمی در تشخیص اصلحیت آن‌ها داشته باشد، مطالعه تجربیات و دانش فنی کاندیدا هم در این زمینه می‌تواند یاری‌بخش باشد.
 
رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان گفت: مقام‌ معظم رهبری و دیگر مسئولان از شاخص‌ها و معیارهای انتخاب اصلح برای مردم می‌گویند و پیگیری بیانات ایشان می‌تواند راهنمایی‌کننده بسیار مفید برای مردم باشد.
 
بهزادپور تصریح کرد: توجه به کارآمدی و انقلابی بودن نامزدها نکته بسیار مهمی است که مردم باید به آن توجه کنند. کاندیدا باید توانمندی‌های اجرایی و انقلابی داشته باشند، همچنین تجربه در مدیریت و اجرای کارها در این حوزه نیز اهمیت بسیار بالایی دارد.
 
مردمی بودن ویژگی مهم کاندیداها
 
وی ادامه داد: کاندیداها باید ویژگی مردمی بودن را در وجود خودشان داشته و به نیازها و مشکلات مردم توجه داشته باشد، با توجه به این موارد، انتخاب کاندیدای اصلح نیازمند مطالعه دقیق و توجه به معیارهای مذکور است.
 
سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای استان در خصوص تاثیر مردم در تشویق افراد برای حضور در انتخابات، تشریح کرد: اطلاع‌رسانی در مورد اهمیت شرکت در انتخابات و تأثیر آن بر سیاست‌ها و زندگی روزمره می‌تواند مفید باشد و مردم با شرکت فعال در این فرآیند، به بهبود شرایط کشور کمک می‌کنند.
 
بهزادپور مطرح کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌افزایی در مورد نامزدها، برنامه‌های انتخاباتی، و مسائل مهم کشور می‌تواند مردم را ترغیب به شرکت در انتخابات کند.
 
وی با اشاره به شاخص‌های مهم انتخاب نامزد اصلح، ابراز کرد: نامزد اصلح باید توانمندی‌های داخلی را داشته باشد و قادر به مدیریت کشور باشد و همچنین ایمان به اصول دینی و ارزش‌های اسلامی از شاخص‌های مهم است.
 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه گفت: نامزدها باید به عدالت و مبارزه با فساد متعهد باشند و همچنین اعتقاد به توانمندی‌ها و منابع داخلی کشور از شاخص‌های مهم است.
 
بهزادپور در پایان با اشاره به ویژگی جوان‌گرایی و امیدواری به آینده رئیس جمهور اظهار کرد: حمایت از جوانان به‌ عنوان پیشران حرکت عمومی کشور نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و کاندیداها باید امید را در دل مردم نهادینه کنند.
 
انتهای خبر/۲۰۰۵

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان