۰۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۵ دوشنبه

صبح قزوین دولت و مجلس را کمک کنید
کد خبر: ۳۶۸۵۰۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۳۰ ساعت: ۲۳:۵۷ ↗ لینک کوتاه

شهید «اکبر سعیدی» در وصیت‌نامه‌اش آورده است:

دولت و مجلس را کمک کنید

شهید «اکبر سعیدی» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: «امت شهیدپرور! سنگر نماز جمعه را همیشه پُر نگه دارید. مساجد را خلوت نکنید. امام عزیز را تنها نگذارید. دولت و مجلس را کمک کنید. به خانواده شهدا و بچه‌های شهدا احترام بگذارید ...»

دولت و مجلس را کمک کنید
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین »؛ شهید «اکبر سعیدی»، پنجم تیر ماه سال ۱۳۵۰، در روستای نیکوئیه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش ستار، کشاورز بود و مادرش خاتون نام داشت و تا دوم راهنمایی درس خواند. این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت، سی‌ام خرداد سال ۱۳۶۷، در شیخ‌محمد عراق بر اثر اصابت ترکش به قلب، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید اکبر سعیدی:
 
پدر و مادر من! اگر شهادت که سعادت است، قسمت من شد، آزرده نباشید و افتخار کنید که چنین فرزندى تحویل این جامعه دادید. پدر و مادر عزیزم! از اینکه مرا بزرگ کردید و به جبهه حق علیه باطل فرستادید، سپاسگزارم و از اینکه مدت چند سال کنارتان بودم و شما را اذیت کردم، امیدوارم به بزرگى خودتان مرا ببخشید و به برادران و خواهرانم بگویید افتخار کنند که برادرشان در سنگر اسلام علیه کفر به نداى رهبر لبیک گفت و تا آخرین قطره خونش دفاع کرد.
 
به دوستان و آشنایان سلام برسانید و بگویید اسلام نیازمند خون است تا با تزریق آن، اسلام زنده شود. اى مادر مهربانم که مرا اینگونه تربیت کردی و بسیار محبت در حق من نمودی! چگونه سخن بگویم؟ اى آن که غم دورى من ترا پیر کرد! امیدوارم خداوند به خاطر فداکارى‏‌هاى بى‌حد، شما را با حضرت زهرا (س) محشور گرداند.
 
اما مادر جان! من خوب مى‏‌دانم که هرگز نتوانستم فرزند خوبى براى شما باشم و خدمتى کنم؛ اما در این آخرین لحظات از شما تقاضا دارم به خاطر حرمت خون شهدا حلالم کنید و من هم از خدا مى‏خواهم به شما صبر و استقامت عطا فرماید.
 
امت شهیدپرور! سنگر نماز جمعه را همیشه پُر نگه دارید. مساجد را خلوت نکنید. امام عزیز را تنها نگذارید. دولت و مجلس را کمک کنید. به خانواده شهدا و بچه‌های شهدا احترام بگذارید. پشت جبهه را هم خالى نگذارید.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان